"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
PTA: Grüne Fee Eesti jääb järelevalve teravdatud tähelepanu alla (0)
08. september 2021
Grüne Fee Luunja kurgid. Foto: Scanpix

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) kinnitusel jääb nii Luunja kurkide kasvataja Grüne Fee Eesti kui ka ettevõtte agronoom edaspidi järelevalve teravdatud tähelepanu alla.

Teisipäeval teatas amet, et tunnistas kehtetuks ettevõtte agronoomi taimekaitsetunnistuse, sest leidis Luunja kurkidest keelatud taimekaitsevahendi jääke, vahendab BNS.

PTA taimetervise ja väetiste osakonna juhataja Eva Lind selgitas BNS-ile, et taimekaitsetunnistus on dokument, mis tõendab, et isik võib turustada, osta ja kasutada oma majandus- või kutsetegevuses taimekaitsevahendeid.

Taimekaitsetunnistuse saamiseks läbib isik taimekaitsekoolituse ning sooritab eksami. Koolitus annab kasutajale vajalikud teadmised taimekaitsevahenditega seonduvast, näiteks nagu seadusandlus, kasutamisega seotud ohutusnõuded, integreeritud taimekaitse põhimõtted, isikukaitsevahendid ja tööohutus. Taimekaitsevahendite kasutamise nõuete rikkumisel on PTA-l õigus tunnistada taimekaitsetunnistus kehtetuks. 

PTA taimetervise ja väetiste osakonna juhataja märkis, et taimekaitsetunnistuse kehtetuks tunnistamine tähendab sisuliselt seda, et Grüne Fee Eesti agronoom ei tohi oma majandus- või kutsetegevuses tegeleda taimekaitsevahenditega, neid osta, neid kasutada või nende kasutamise üle otsustada.

Lind lisas, et kui ettevõtte agronoomil on soov edaspidi tegeleda taimekaitsevahenditega, on tal võimalik taotleda uus taimekaitsetunnistus, läbides taimekaitsevahendite kasutamise aluskoolituse. Ajalisi piiranguid tunnistuse taotlemiseks ei ole. 

PTA taimetervise ja väetiste osakonna juhataja ütles, et ametil on keeruline hinnata, kuidas selline otsus võib mõjutab AS-i Grüne Fee Eesti tegevust.

PTA tuletab taimekaitsevahendite soetamisel meelde, et Eestis tohib kasutada ainult neid vahendeid, mis on Eesti taimekaitsevahendite registris. Registrisse kandmisel on hinnatud vahendi ohutust inimesele ja keskkonnale. Kuna naaberriikides on keskkonnatingimused erinevad, ei tohi seal müüdavaid taimekaitsevahendeid Eesti tingimustes kasutada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.