"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Sügisel algab Mustakivi tunneli remont (0)
08. september 2021
Mustakivi jalakäijate tunnel. Foto: Albert Truuväärt

„Tunneli seisukorra uuringute käigus sai selgeks, et selle konstruktsioonid tervikuna ning eriti vee ärajuhtimiseks mõeldud süsteemid, on märksa kehvemas seisus, kui oli varem teada. Seega, ei õnnestu renoveerida kogu tunnelit ainult kaasava eelarve raames ning tööd toimuvad mitmes järgus,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Mullu sai Lasnamäe elanikelt kaasava eelarve hääletusel enim hääli Mustakivi jalakäijate tunneli remont. Ettevalmistustööde käigus ilmnes, et tunneli renoveerimise aeg kujuneb plaanitust pikemaks ning hange ehitustööde läbiviimiseks kuulutatakse välja septembrikuus.

Seetõttu tunneli remonditööd ja uue arhitektuurilahenduse loomine toimuvad eraldiseisvalt. Septembris kavatsetakse välja kuulutada hange remonditööde läbiviimiseks ning hiljem sügise jooksul välja töötada arhitektuurne lahendus. Seejärel parim lahendus teostatakse nii, et tunnel kujuneks sõbralikuks ja turvaliseks linnaruumiks. 

„Hetkel on ilmne, et suurem osa tunneli kaubanduspindadest kaob. Kindlasti hoiatame sellest aegsasti seal tegutsevaid kauplejaid. Kuid see ei tähenda seda, et seal üldse kaubandustegevust  ei toimu. Pigem on meie eesmärgiks tunnelit korrastada ja esteetilisemaks muuta ning luua rohkem ruumi seda kasutatavatele inimestele. Samuti soovime lisada valgust ja parandada tunneli turvalisust,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Lisaks teeb linn paralleelselt ettevalmistusi tunneli sissepääsude kohale katuste ehitamiseks. Need kaitseksid treppe ja kaldteid vihma ja lume eest ning aitaksid ära hoida talvise libeduse tekke. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.