"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Ülemiste City tulevikufoorumil arutavad tipptegijad uute ärimudelite võimalusi (0)
08. september 2021
Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits. Foto: Scanpix

„Uuenduslikel ettevõtetel avaneb võimalus isekeskis julgeid ideid ja kogemusi vahetada ning samas jagada neid särava mõttelennuga talentide, investorite ja tudengitega,“ sõnas Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits. „Kõneldes linnastumise teenistuses olevast tulevikuärist, peame äärmiselt tähendusrikkaks, et korraldame konverentsi koostöös Tallinna kui järjest rohelisema maailmalinnaga.Loodetavasti kujuneb iga paari aasta tagant toimuma hakkavast hübriidfoorumist tulevikus üleilmne suursündmus.“

8.-10. septembrini toimub Ülemiste ärilinnakus esmakordselt Ülemiste City Future Forum, mis otsib lahendusi kolmele tulevikuteemale – uute ärimudelite loomine ja rakendamine, talentide avastamine ja arendamine ning roheline mõtteviis kui uus tegelikkus ja ärivõimalus.

Tulevikufoorumi eesmärk on niisiis tutvustada tippettevõtete uusi ärimudeleid ja talendijuhtimise tööriistu ning luua võimalus omavaheliseks kogemussiirdeks.

Konverentsil astub lavale enam kui 70 esinejat. Kaasatud on nii rahvusvahelised ja kodumaised ettevõtted, kõrgkoolide õppejõud, teadurid ja üliõpilased, startup’id, MTÜ-de ja linnade esindajad. Peaesinejatena astuvad üles energiasalvestuse lahenduste tootja Skeleton Technologiesi autotööstuse ja äriarenduse asepresident Dr Sebastian Pohlmann, Briti ajaloolane ja kirjanik Ben Wilson, Rootsi ettevõtja ja biohäkker Hannes Sapiens Sjöblad ning Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk.

Future Forumi paneelides tuuakse välja lahendused, kuidas leida, hoida ja arendada talente, milliseks kujuneb rohekeskkonna olulisus ning milliseid võimalusi toovad innovaatilised andme- ja teadmistepõhised lahendused aina kiiremini muutuvasse äri- ja linnaruumi. Mõttekodades jagavad kogemusi näiteks Peter Löfgren (ABB), Peeter Smitt (Nortal), Enn Õunpuu (Elcogen), Andrus Durejko (Ericsson), Ivo Lasn (Playtech), Meelis Lang (Helmes), Karoli Hindriks (Jobbatical), Ursel Velve (Mainor Ülemiste), Antti Miettinen (Mehiläinen) jt.

Rohelise mõtteviisi kui uue tegelikkuse ja ärivõimaluste teemaploki paneelis osaleb teiste ekspertide seas Tallinna Strateegiakeskuse välisprojektide kompetentsikeskuse projektijuht Jaagup Ainsalu. „Teatavasti toovad erinevad kliimaraportid välja, et me ei saa enam edasi minna samal viisil, nagu praegu. Ent muutused saavad alguse igaühest endast ja selleks tuleb viia inimesteni teadmine, mis on need valikud, mida saame ise ära teha,“ selgitas Ainsalu. „Selleks on rahvusvahelised foorumid ja arutelud väga vajalikud, sest nii saame laiapõhjalisi teadmisi ja seeläbi hakkavad ka inimesed üha enam oma käitumist teadvustama.“

Ühtlasi on võimalik osa saada erinevatest häkatonidest, Fujitsu Estonia läbiviidavast tuleviku linna loomisest, tutvustada FutureExpo’l uusi lahendusi, tööriistu ja ideid või saada EduFest’il osa koolitusampsudest vaimse, füüsilise, sotsiaalse ja majandusliku heaolu ning digitaalse tervise teemadel.

Üritus on inglise keeles ja selle läbiviimist toetab ka Tallinna linn.

Lähemalt leiab infot www.futureforum.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.