"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
VIDEO! Jooksusõbrad kogunevad nädalavahetusel Tallinna Maratonile (0)
09. september 2021
Foto: Albert Truuväärt

“Laupäeval on kavas poolmaraton, mis algab siit minu seljatagant Mere väravast Tallinna Lauluväljakul. Start antakse kell 9 hommikul ja õhtul toimub 10. kilomeetripikkune Rimi-jooks. Pühapäeval antakse start samuti kell 9, aga siis joostakse juba maratoni,” selgitas Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik.

Tallinna maraton algab tegelikult juba reedel, kui avatakse Tallinna Lauluväljakul võistluskeskus. Avatud on ka sporditarvete laat. Laupäeval ja pühapäeval on peale jookse oodata lavale ka esinejaid, ometi pandeemia tõttu Tallinna Maraton sel aastal tavapärasest palju tagasihoidlikum

“Tavapärastest kümnetest tuhandetest saame starti lubada isegi alla poole rahvast, sest Terviseameti ettekirjutus rohkemat ei võimalda. Lisaks kontrollime me vaktsineerimis- või läbipõdemistõendeid ning kui inimesel neid ei ole, siis nii Oru kui Mere väravas saab teha kiirteste,” rääkis Lilliallik.

Et jooksjad maratoni väga tõsiselt võtavad, kinnitab Roland, kes pühapäeval maratonil osaleb ja selleks 2 aastat treeninud on.

“Olen selleks maratoniks treeninud viimased kaks aastat, kui ettevalmistusest rääkida, siis see on selline tuim jooksmine, augustis alustasin peenhäälestusega, võibolla tuli vähem jooksmist, aga söömine ja selle jälgimine on praegu põhilised asjad,” ütles maratoni jooksma minev Roland.

Mart, kes on terve elu jooksu harrastanud valis seekord poolmaratoni.

“Augustis sai joostud ikka viis-kuus päeva nädalas, eriti pikke distantse ei olnud, ütleme, et nädalas sai kokku joostud 80 kilomeetrit. Mina jooksen poolmaratoni ja loodan raja läbida tunni ja kahekümne minutiga parandades isiklikku rekordit 4. minuti võrra,” lausus poolmaratoniks valmistuv Mart.

Tallinna Maraton segab liiklust minimaalselt, mõlemal päeval on autod sunnitud seisakuks ainult startide ajal ja umbes kümneks minutiks. Tavaliikluseks on Pirita teel avatud linnast väljuv suund. Linna sisenev suund on mõeldud ühistranspordile ja jooksjatele

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.