"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
soome parlament kiitis heaks kodanikualgatuse Koguti 89 000 allkirja veevarustuse erastamise vastu (0)
09. september 2021
Foto Ilja Matusihis

Parlament kiitis ühehäälselt heaks kodanikualgatuse “Vesi on meie”, mille eesmärk oli takistada Soome veevarustuse erastamist ning see on esimene selline kodanikualgatus, mis sai parlamendiliikmetelt ühehäälse toetuse. Parlament on varem heaks kiitnud vaid kaks kodanikualgatust.  

Ettepanek saadeti parlamenti pärast enam kui 89 000 allkirja kogumist, mis ületas tunduvalt nõutud 50 000 künnise.  

Algatuse „Vesi on meie” käivitasid kuus Vasakliidu partei liiget üle kogu Soome, sealhulgas partei Põhja-Pohjanmaa maakonna esimees Olli Kohonen.  

Veevarustuse erastamine on toonud kaasa veehindade tõusu, väitsid Vasakliidu poliitikud, mõjutades negatiivselt nii vee kvaliteeti kui ka keskkonda.  

„Hinnad on tõusnud, teenindustase on kannatanud ja keskkond on kannatanud. Terviseohutus, mis muutub tänapäeval üha olulisemaks, võib olla probleemiks kui veevarustus antakse ettevõtjale, kes soovib sellest kasumit teenida,” ütles Kohonen algatuse parlamendile edastamise ajal.  

Kohonen alustas algatusega pärast seda, kui sai teada Jyväskylä linna plaanidest müüa eelmisel aastal oma vee- ja energiaettevõttes vähemusosalus.  

Heakskiidetud algatus läbib nüüd seadusandlikku protsessi, mille käigus muudetakse see eelnõuks, mida parlament hiljem arutab ja hääletab.  

Allikas: Yle 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.