"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Peatu, vaata, veendu! Kooliõpilased juhivad tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele (0)
09. september 2021

Septembrist oktoobri keskpaigani tähistavad 5.-6. klasside õpilased taas üle Eesti sõidutee ületuskohti, märkides nende juurde kõnniteedele sõnumi “Peatu, vaata, veendu!”.

Transpordiameti, koolide ja kohalike omavalitsuste koostöös läbiviidava projekti eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel ning raudtee ületamise ohutusele raudteeületuskohtades.

Teeületuskohtade märkimisele eelneb liiklusalane õpe klassis ning ümbruskonna ohtlike kohtade kaardistamine. Sel aastal on esmakordselt projekti kaasatud ka noortekeskused. Kokku osaleb sel aastal 147 kooli ja noortekeskust ning projektiga on hõlmatud 7391 õpilast üle Eesti.

Osaleda saavad kõik koolid ning osaleda võib igal õppeaastal, sest ka varasematel aastatel tehtud märgistused vajavad aeg-ajalt värskendamist.

Projekt algas 2016. aastal ning aastatega on nii osalejate kui sõnumiga märgistatud teeületuste arv kasvanud. Möödunud aastal osales projektis 120 kooli ning tähistati ligi 500 teeületuskohta.

Täpsem projekti tutvustus koos videoklipiga: https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/1/oppetegevust-toetavad-projektid/koolidele/peatu-vaata-veendu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.