"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Ratas: varasemad aktsiisi- ja palgaotsused tuleb üle vaadata (0)
09. september 2021
Jüri Ratas. Foto: Mats Õun

“Kiire inflatsioon lööb alati valusamini ühiskonna kõige haavatavamaid. Just madalama sissetulekuga inimestel võib minna kehvemini – tulu suurem osa kuulub tarbimisele ning seega samapalju kaupu ja teenuseid osta enam ei jõua,” tõdes riigikogu esimees Jüri Ratas, kes leiab, et valitsus peaks üle vaatama varasemad otsused kütuste, elektri ja gaasi aktsiisimäärade osas, samuti ka avaliku sektori töötajate palkade osas.

Nimelt tõi endine peaminister sotsiaalmeedias esile, et statistikaameti andmetel kasvasid Eesti tarbijahinnad augustis 5 protsenti. Ratas leiab, et 5-protseniline hinnakasv olukorras, kus paljude inimeste palgad, pensionid ega toetused ei ole viimase aastaga eriti suurenenud, toob paratamatult kaasa ostujõu alanemise.

Lisaks tõi ta välja, et erasektori palgad kasvavad praegu kiiremini kui avaliku sektori palgad, pensionid ja riiklikud toetused. “Kui me midagi ette ei võta, suureneb see erinevus veelgi,”  märkis Ratas.

Niisiis leiab ta, et aktsiisid ja palgad vajavad valitsuse tähelepanu. “Üheks võimaluseks selleks on eelseisvad läbirääkimised järgmise aasta riigieelarve osas,” ütles riigikogu esimees.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.