"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
kohalike volikogude valimised Tallinna proua Eha: kes siis muu ikka valib, kui mina ei vali (0)
09. september 2021

“Nende aastatega on muutunud nii valimistel osalemine kui ka kandideerimine  mugavamaks. Kandideerija vaates kõigepealt see, et inimesed saavad esitada oma kandideerimise dokumendid elektroonselt. Osad erakonnad on seda ka aktiivselt kasutanud,” rääkis Tallinna valimiste valimiskomisjoni esimees Priit Lello.

Juba järgmine kuu toimuvad  kohalike omavalitsuste valimised. 17. oktoobril selgub, kes hakkavad kujundama Tallinna  elu järgmised neli aastat.  Sel korral on  kinnitamata andmetel kohalike omavalitsuste volikogu valimistele kandideerimiseks esitatud ligi 1200 avaldust. 2017. aastal oli see arv veidi üle 1400.

Ka valijate jaoks on tänavu kogu valimisprotsess mugavamaks muudetud. Valimised on koondatud ühele nädalale ja kestavad 11.-17. oktoobrini. Koroonatingimustes on mõeldud ka inimeste hajutamise peale. Üle linna on sel aastal kokku 96 valimisjaoskonda. Viimati oli neid 85.

“Lisaks on ka kuus jaoskonda, kus inimesed saavad hääletada õues. Me loome selleks välialadele vastavad tingimused. Inimesed saavad tulla hääletama meie jaoskonna telki,” täpsustas Lello.

“Mina lähen alati valima, ikka. Kes siis muu ikka valib, kui mina ei vali ,” lausus Tallinna proua Eha. “Muidugi lähen valima, loomulikult,” lausus tallinlane Andres.

Inimesed, kes plaanivad oma hääle anda, peaksid kontrollima üle oma elukoha andmed hiljemalt 17. septembriks. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.