"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Toompargi vana väsinud kioski asemele tuleb uus uhke paviljon (0)
09. september 2021

Täna alustatakse Toompargi servas Nunne tänava äärse R-kioski lammutamistöödega, selle asemele püstitatakse uus nüüdisaegne ostupaviljon.  

„Mul on väga hea meel, et vanalinna ümbrus saab jälle veidi ilusamaks. Nunne tänava äärne kiosk, mis on juba aastaid usinalt vanalinna suunduvaid linlasi teenindanud, on praeguseks üsna väsinud. Lammutatava oma aja ära elanud kioski asemele ehitatakse nägus mahukam müügipaviljon, kus saab õige pea märksa mugavamalt maitsva vahepalaga ja kohviga oma kõhtu täita,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kioski viimane tööpäev oli eelmisel laupäeval. Juba pühapäeval hakkasid lammutust ette valmistustavad tööd, mis täna juba käivad. Uus kiosk on plaanis avada 15. novembril 2021.

Haukanõmme sõnul, uue ostupaviljoni ehitus on osa Toompargi terviklikust korrastamisest. Sel aastal puhastati Snelli tiik põhjalikult setetest. Varasemalt lammutati turvalisuse huvides Snelli tiigi kaldal asunud ja pikka aega korrarikkujaid meelitanud kuur. Samuti on korrastatud pargiteid ja tehtud põõsaste harvenduslõikust, et vähendada võõraste pilkude eest varjatud ja riskikäitumist soodustavaid nurgakesi. Parandatud on ka pargi valgustust. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.