"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
video! Kodutute arv on kümne aastaga langenud kolmandiku (0)
10. september 2021
Foto: Albert Truuväärt

Tallinnas on üle kaheksasaja kodutu. See arv tuli välja uuringust, mille tegi Tallinna Sotsiaaltöö Keskus. Keskus tegeleb ligi kahe kolmandiku Tallinna kodutuga oma igapäevatöös.

Valgevenest Eestisse tulnud Anatoli on üks näide, kuidas linna sotsiaalabi toel on võimalik kodutu seisust välja rabelda. Hetkel elab mees sotsiaalmajas, aga loodab peagi jõuda oma elamiseni.

“Tingimused, milles ma praegu elan, on lihtsalt luksuslikud. Siin polegi vaja rohkem sõnu,” kõneles Anatoli.

Tallinna Sotsiaaltöö Keskusel on 670 majutuskohta, linnas kokku aga 750. Neist suurem osa on mõeldud inimeste tagasi aitamiseks iseseisvale elule. Keskus tegi esimest korda kodutute uuringu ligi kümme aastat tagasi ja nüüd tehti sama teist korda. Selle ajaga on kodutute arv vähenenud 1225-lt 827-ni ehk ligi kolmandiku võrra.

“See näitab, et kõik need sotsiaalteenused ja muud teenused on arenenud, on suurenenud, aga loomulikult see 800 kodutut on ju arv, millega peab veel ju töötama,” tõdes Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse direktor Kersti Põldemaa.

Tallinna viimased muudatused sotsiaaltoetuste osas toetavad seda, et hädadele saadaks abi enne, kui inimene kodutuks jääma hakkab.

“Kui meie määruse eelnõu volikogus heakskiidu saab, siis 1. jaanuarist tekib linnas eluaseme tagamise teenus. See tähendab, et kõik inimesed, kellel on probleeme eluasemega, saavad pöörduda linna poole, nende abivajadust hinnatakse ja linn pakub neile teatud määral toetust,” selgitas Tallinna abilinnapea Betina Beškina

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.