"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
euroopa roheline pealinn 2023 Mihhail Kõlvart: rohepealinna tiitlist hoopis tähtsam on meie laste tulevane elukvaliteet (0)
10. september 2021

„See oli tõepoolest väga suur võitlus ja võttis väga palju aega – umbes 15 aastat,“ tõdes Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart eileõhtuse Euroopa Rohelise Pealinna   auhinnagala järel. „Võib-olla juba mõned ei mäletagi, et see mõte sellise ürituse korraldamiseks ja Euroopa Rohelise Pealinna valimiseks tekkis Tallinnas ja selle autor on endine Tallinna linnapea Jüri Ratas, praegune Riigikogu esimees,“ lisas Kõlvart.

Linnapea sõnul paneb auväärne tiitel linnale küll palju kohustusi ja toob juurde ka pisut tööd, ent igapäevast tööd Tallinna rohepöörde nimel alustati tema sõnul juba ammu ning töö oleks jätkunud olenemata sellest, kas Tallinn oleks saavutanud tänavusel rohepealinna valimisel edu või mitte.

„Seda tööd oleme me juba alustanud ja isegi kui seda tiitlit poleks, jätkaksime me seda tööd igal juhul, sest minu arvates ei ole rohepööre lihtsalt ilus kaasaaegne kontseptsioon ja jutt ei ole ainult sellest, mida otsustab Euroopa Komisjon või mis on uued trendid,“ märkis Kõlvart.

„Tegelikult on meie jaoks tähtis elukvaliteet, mida me soovime tagada meie lastele. Väga lihtsad asjad – puhas õhk, puhas vesi, roheline linn, kus on igal pool pargid ja rohealad aga samas ka kaasaegne ühistransport, uus linnaruum, nii, et kõigil oleks mugav, hubane ja turvaline elada.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.