"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
video! Tallinna linnavolikogu liikmeks soovib saada 1183 kandidaati (0)
10. september 2021

Täna andis Tallinna valimiskomisjon igale linnavolikogusse pürgivale kandidaadile registreerimisnumbri, mille järjekord selgitati välja avaliku liisu heitmisega.

Kuigi järjekorranumbrist ei sõltu erakondade endi jaoks eriti midagi, siis hasarti pakkus see kindlasti. Sotsiaaldemokraatlik erakond, kes on välja tulnud 115 kandidaadiga, sai järjekorranumbriks 4.

“See tundub suurepärane,” kommenteeris Sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaat Natalie Mets. “Ennekõike on meil väga hea meel enda nimekirja üle, meil on tõesti väga head kandidaadid kõikides kaheksas linnaosas. Meil on väga tugevad esinumbrid.”

Keskerakonnale loosi tahtel osaks saanud järjekorranumber 5 on erakonna peasekretäri Andre Hanimägi meelest igati tore koolipoisinumber. Keskerakond jätkab valimistele vastu minnes sama kurssi, mis seni.  

“Eile tuli otsus, et Tallinn on Euroopa roheline pealinn 2023, mis on väga sümboolne, sest 15 aastat tagasi linnapea Jüri Ratas selle välja käis. Ja see näitab väga selgelt ühte, et Tallinn teeb õigeid asju,” rääkis Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi.

Reformierakond, kes on volikogu valimisteks välja pannud 98 kandidaati, ei olnud aga kahjuks nõus teemat kommenteerima.

Tallinna linnavolikogu valimised leiavad aset 17. oktoobril ning Tallinna valimiskomisjoni esimees ja linnasekretär Priit Lello lubab, et seekordsed valimised on tehtud inimestele mugavamaks.

“Inimesed saavad oma valimisringkonna sees hääletada ükskõik millises jaoskonnas, kas kodu lähedal või kodust kaugemal, aga oluline et oma linnaosa piires valimispäeval,” selgitas Lello.

Tallinna volikogu valimisteks esitas valimiskomisjonile dokumendid kõik kaheksa erakonda, kaks valimisliitu ja kaheksa üksikkandidaati.

Kokku pürgib Tallinna linnavolikogu järgmisse koosseisu 1183 kandidaati.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.