"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Koda: tööandja võib töötajale hüvitada elektriauto laadimiskulu (0)
11. september 2021
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda selgitab, et tulumaksuseaduse kohaselt on tööandjal lubatud ilma erisoodustusmaksuta hüvitada töötajale tööandja elektriauto laadimisega seotud kulud, mis tekkisid auto laadimisel töötaja elukohas. 

Nimelt on tegemist ettevõtlusega seotud kuludega. Samas peavad need kulud olema dokumentaalselt tõendatud, teatas koda. 

Seejuures on tööandjal ja töötajal mõistlik sõlmida kirjalik kokkulepe, mille kohaselt tööandja hüvitab töötajale elektriauto laadimisega töötaja elukohas seotud kulud. Selles kokkuleppes võiks sisalduda ka punkt, kuidas täpsemalt toimub kulude tõendamine.

Kulude tõendamiseks peab töötaja esitama tööandjale oma elektriarve. Lisaks tuleb dokumentaalselt tõendada, kui palju tarbitud elektrist kulus elektriauto laadimiseks.

Auto aku laadimiseks kuluvat energiat näitavad osad autolaadijad ning ka elektriautode pardaarvutid. Lisaks on laetud energiat võimalik ise mõõta energiakulu mõõturiga. Seega saab tööandja hüvitada auto laadimisega seotud kulud, kui töötaja esitab oma elektriarve ning näitab ära, mitu kilovatt-tundi (kWh) kulus elektriauto laadimiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.