"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Enamik kodutuid on saanud kodu (0)
13. september 2021
Foto: Albert Truuväärt

Tallinna sotsiaaltöö keskus tutvustas reedel uuringu tulemusi, mille järgi on kodutute arv kümne aastaga pealinnas vähenenud 60-70 inimese võrra ehk ligi 44%. Tänavatel ja varjualustes elab praegu vaid 82 koduta inimest.
Linn pakub oma kodututele väljapääsu tänavaelust.


Näiteks eluaset koos igapäevaellu tagasi pöördumist soodustavate teenustega. Samuti tuge töö leidmisel ja võlanõu. Paljud kodutud on sotsiaalkodust juba ka välja kolinud, sest on saanud linna abiga üürikodu. Paljud pered on nõu ja abi saanud Tallinna perekeskusest. Tulemust mõjutab samuti see, et aasta-aastalt on jäänud vähemaks mahajäetud maju. Tundub, et linna sammud kodutuse vähendamiseks mõjuvad, ja need on vajalikud.

Kuigi leidub inimesi, kes eelistavadki kellast kellani tööle vabadikuelu tänaval, pole paljud siiski karmi tänavaeluga rahul ega selles ise süüdi. Kodutuks jäämise põhjusena tõid kodutud ise enim välja perekonna lagunemist, paljudel oli põhjuseks ka põgenemine perevägivalla eest.
Nii tasub olla oma kaasinimeste vastu kannatlik ning ulatada neile õng, mille abil nad saavad kord kaotatu taas elumerelainetest välja õngitseda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.