"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
KIK toetab 400 000 euroga omavalitsuste kliimakavade koostamist (0)
13. september 2021
Keskkonnaminister Tõnis Mölder. Foto: Scanpix

“Tänu kliimakavadele saavad omavalitsused teha pikaajalisi strateegilisi otsuseid, et elukeskkonda säilitada ja parandada,” ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder.

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab 400 000 euroga Tartumaa, Pärnumaa, Läänemaa, Lääne-Viru ja Võrumaa omavalitsuste liitude ning Keila, Narva, Pärnu, Rakvere ja Jõgeva omavalitsuste energia- ja kliimakavade koostamist; kavad peavad valmis olema 2022. aasta lõpuks.

Kliima- ja energiakavade koostamiseks saavad toetust Tartumaa pmavalitsuste liit 45 000 eurot, Pärnumaa omavalitsuste liit 44 595 eurot, Läänemaa omavalitsuste liit 31 404 eurot, Lääne-Viru omavalitsuste liit 44 235 eurot ja Võrumaa omavalitsuste liit 39 951 eurot.

Rakvere ja Narva linnavalitsused saavad kumbki 50 000 eurot, Keila linnavalitsus 14 620 eurot, Pärnu linnavalitsus 43 744 eurot ja Jõgeva vallavalitsus 36 450 eurot.

Kliima- ja energiakavad ei sea kohalikele omavalitsustele ette konkreetset raami, vaid aitavad tuvastada konkreetses piirkonnas kliimamuutuste kohanemise ja leevendamisega seotud valdkonnad ja vajalikud arendused.

Näiteks võivad need hõlmata tervise, sotsiaalhoolekande, päästevõimekuse, maakasutuse, looduskeskkonna, majanduse, kogukonna, teadlikkuse, koostöö, taristu ja ehitiste ning energeetika ja varustuskindluse teemasid.

Energia- ja kliimakavade koostamise toetus on osa Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2014–2021 programmist kliimamuutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks.

Programmil on kolm fookusteemat: ökosüsteemide ja ringmajanduse põhimõtete tugevdamine ning kohalikul tasandil kliimamuutuste leevendamisele ja kohanemise võimekuse suurendamisele kaasaaitamine.

Programmi operaator on keskkonnaministeerium ning partner Norra keskkonnaagentuur. Lisaks on oluline roll riikidevahelises koostoimimises Norra saatkonnal Eestis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.