"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Firmad saavad haigekassast pärida töötajate vaktsineerituse protsenti (0)
14. september 2021
Foto: Ksenija Kurs

“Hõlmatuse protsent on tööandjale oluline info, selle põhjal saab ta teha näiteks otsuse, kas kutsuda vaktsineerija ettevõttesse kohale vaktsineerima, sest pakume sellist võimalust ettevõtetele endiselt. Töökohas vaktsineerimine on töötajatele paindlik võimalus kaitsta vaktsineerimise läbi nii enda, oma lähedaste kui kolleegide tervist,“ rääkis Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Haigekassa pakub rohkem kui 30 töötajaga ettevõtetele võimalust küsida oma töötajate COVID-19 vaktsiiniga hõlmatud töötajate protsenti ning samuti on võimalik jätkuvalt kutsuda vaktsineerijad ettevõttesse kohapeale.

Maivi Parv ütles, et andmeid antakse välja protsendina ning ühegi konkreetse töötaja andmeid ei edastata, teatas haigekassa pressiesindaja teisipäeval. Selleks, et tööandjal poleks võimalik kindlaks teha, millised töötajad on vaktsineeritud või millised ei ole, annab haigekassa töötajate COVID-19 vaktsiiniga hõlmatud protsendi välja ettevõtetele, kus on rohkem kui 30 töötajat.

Andmete küsimuseks tuleb saata e-kiri aadressile vaktsineerimine@haigekassa.ee ning kirjutada teemareale “Selgitustaotlus”. Haigekassa saab edastada hõlmatuse protsendi sõltuvalt vaktsineerituse tasemest ehk ettevõte saab vastuse, et tema töötajad on kas vaktsineeritud alla 50 protsendi, vahemikus 50-90 protsenti kindla protsendina või üle 90 protsendi.

Ettevõtted, kes soovivad enda ruumidesse vaktsineerijat kutsuda, saavad ühendust võtta aadressil vaktsineerimine@haigekassa.ee ja oma soovist märku anda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.