"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Ka Eestis teenuseid osutav SIA Mouzenidis Travel-Riga läks pankrotti (0)
14. september 2021

Läti tarbijakaitseamet teavitas Eesti tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametit (TTJA), et on algatanud reisiettevõtja SIA Mouzenidis Travel-Riga tagatise kasutamise, lisaks on Lätis algatatud ettevõtte pankrotimenetlus.

TTJA-le teadaolevalt kasutavad ka Eesti tarbijad SIA Mouzenidis Travel-Riga teenuseid, vahendab BNS.

Kui tarbija soovib esitada nõuet seoses ära jäänud pakettreisi või ära jäänud pakettreisi osa, lunastamata pakettreisi kinkekaardi või osutamata jäänud seotud reisikorraldusteenuste osaks oleva reisiteenusega, tuleb esitada avaldus. Avalduse esitamiseks tuleb täita ja allkirjastada vastav vorm. 

TTJA teatel on Läti tarbijakaitseamet nõus aktsepteerima Eesti tarbijate inglisekeelseid avaldusi. Inglisekeelse avalduse vormi leiab TTJA kodulehelt. Avaldus koos asjakohaste lisadokumentidega tuleb saata hiljemalt 25. novembriks Läti tarbijakaitseameti e-postile või tavapostiga Riiga.

Avaldus palutakse siiski esitada esimesel võimalusel, et protsessi kiirendada. Lisateavet avalduse esitamise kohta saab küsida Läti tarbijakaitseametilt. 

Läti tarbijakaitse soovitab reisijatel lisaks esitada nõue ka SIA Mouzenidis Travel-Riga pankrotihaldurile. Pankrotihaldurile saavad nõude esitada ka reisivahendajad, teised äripartnerid ja üksikute reisiteenuste ostjad. Pankrotihaldurile tuleb nõue esitada hiljemalt 16. septembriks. SIA Mouzenidis Travel-Riga pankrotihaldur on Jānis Spilve. 

Reisijad saavad ülal toodud avalduse vormi kasutada nõude esitamiseks nii Läti tarbijakaitseametile kui ka pankrotihaldurile. Sellisel juhul tuleb vorm täita kahes eksemplaris.

Nendel reisijatel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitab TTJA lisaks ühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimaluste kohta. Kui reisi ostja jõudis sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda oma kindlustusfirma poole ja küsida üle, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.