"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Väärikate ülikool kutsub teadmishimu rahuldama Rein: pärast loengut nägin targem välja (0)
14. september 2021

Juba kaheteistkümnendat korda alustab Tallinnas loengutega Tartu ülikooli väärikate ülikool. Tänane avaloeng “Astroloogia ajaloost” rahvusraamatukogus tõi kokku hulga väärikaid, kel soov teadmishimu rahuldada.

 “Väärikate ülikool on selline algatus, mis kutsub liituma endaga vanemaealisi inimesi, Tallinnas 60+ ja mujal küll natuke nooremaid 50+, kuulama erinevates valdkondadest loenguid ja selliselt osa saama Tartu ülikooli elust justkui väärika üliõpilasena,” rääkis Väärikate ülikooli programmijuht Tallinnas Ene Teemäe.

Agnessa jaoks oli esimene kord loengus osaleda juba 2019. aastal. “See annab lihtsalt teadmisi, mis ilmas toimub,” vastas ta küsimusele, miks ta loengutes käib.

Rein on samuti käinud korduvalt loenguid kuulamas. “Kui ma vaataks oma nägu enne seda loengut ja pärast, siis ma arvan, et see on kõvasti targemaks läinud,  kuigi see mask segab natuke,” nentis ta.

Tartu ülikooli korraldatud väärikate ülikooli loenguid on Tallinnas peetud juba 12 aastat, huvi on väärikate seltskonna hulgas olnud läbi aastate väga suur. Loengute läbiviimist toetab omalt poolt ka Tallinna linn.

“Me teame, et õppimiseks pole kunagi liiga hilja,” lausus Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “Mulle väga meeldib, et meie eakamad inimesed tahavad suurendada teadmiste pagasit. Me näeme, et loengud, mis toimuvad väärikate ülikooli raames, on väga populaarsed. Siin on kehtestatud eelregistreerimine, sest kõik, kes siia tulevad, lihtsalt ei mahu saali.”

Järgmine loeng toimub 12. oktoobril, siis räägib psühholoog Toivo Niiberg õnnelikkuse 21 allikast. Tulemas on ka loeng teatri uutest suundadest ning samuti arutatakse teemal “Kas inimene saab elada 200-aastaseks?” Loengutes osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.