"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
video Tallinnas kaob lasteaiamaks alates pere teisest lapsest (0)
14. september 2021

Tänu Tallinna linna abipaketile kaob lasteaiamaks alates pere teisest lapsest. Soodustus kehtib tagasiulatuvalt 1. septembrist, selle saamiseks peavad vanem ja tema laps elama ametlikult samal Tallinna aadressil.  

Praegu on ühe lapse lasteaiatasu Tallinnas 71,25 eurot kuus, abipaketiga hoiab lapsevanem lapse pealt kokku vähemalt 800 eurot aastas. See on suur raha, eriti kui peres kasvab mitu lasteaiaealist last.

“Arvestades, et üks laps on lasteiataus 800 euro ringis aastas, see läheb siis huviringidesse tulevikus,” lausus Veiko, kel peres kasvab kolm lasteaiaealist last.

Kokku puudutab soodustus umbes 3000 linna- ja 100 eralasteaedade last. Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on koroonapandeemiaga seonduv mõjutanud kindlasti perede toimetulekut.

“Me näeme, et Covid-19 ei ole kuhugi kadunud ja see periood on olnud paljude jaoks hästi raske,” ütles abilinnapea. “Me arvame, et just need pered, kus kasvab mitu last, kannatavad eriti kriisiolukorra pärast ja me otsutasime, et me võiksime toetada rohkem neid peresid, kus kasvab kaks või rohkem last.”

Seni pääsesid pered lasteaiakohatasust kolmanda lapse pealt. Endla lasteaia direktor Grüüne Ott toob välja, et neid peresid on valdavalt 5 protsenti, kellel mitu last korraga lasteaias käib. Aga neid on ja kindlasti on iga toetus peredele oluline.

“Ma arvan, et kui sellega kaasneb ikkagi perele rahaline soodustus, siis see on ju vajalik,” lausus Ott. “Viimased kaks aastat, mis on õpiruumis toimunud, ma arvan et me päris täpselt üldse ei tea, kui palju pered vajaksid tuge ja kui paljudel on töö või olukorrad muutunud.”

“Kaks või enam last on meie lasteaias ikkagi üle 20 perekonna. Meil on nimekirjas 155 last ja peaaegu 30 lapse puhul on need, kes on ühe pere lapsed. See on arvestatav summa,” nentis Tallinn Päikesejänku lasteaia direktor Signe Tamm.

Tänasest saab esitada taotlusi ka ranitsatoetuse saamiseks, mis on mõeldud peredele, kelle laps läks sel sügisel esimesse klassi.

Toetuse summa on 320 eurot ja avalduse saab teha taotlen.tallinn.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.