"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
320 eurot Tallinnas saab esitada taotlusi ranitsatoetuseks (0)
14. september 2021
Foto Albert Truuväärt

Alates sellest sügisest hakkab Tallinn esimesse klassi minevate laste ühekordset toetust välja maksma ühes osas – alanud õppeaastal saavad lapsevanemad esitada ranitsatoetuse taotlust alates esmaspäevast ning toetuse määr on 320 eurot.

„Iga lapsevanem teab, et lapse koolitee algus toob kaasa ka märkimisväärseid kulusid. Esimesse klassi astuval lapsel on vaja ju kõike uut alates pinalist ja pliiatsitest, lõpetades ranitsa ja spordiriietega. Kindlasti on lapse esimesse klassi minek perekonna jaoks eriline aeg, ent ka suur väljaminek. Seega on Tallinna linn otsustanud ranitsatoetust korraga välja maksma hakata, et lapsevanemate rahalist koormust kooli alguses leevendada,“ ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. 

Taotluse saab esitada lapsega samal aadressil elav vanem Tallinna iseteeninduskeskkonnas

Tallinna linn on ranitsatoetust maksnud alates 2002. aastast ning seni on toetust peredele makstud kahes võrdses osas. Esimene osa maksest on tehtud septembrist novembrini esitatud taotluste alusel ning teine osa kooliaasta lõpus ehk järgmise kalendriaasta juunis.

Alanud õppeaastal saavad lapsevanemad esitada ranitsatoetuse taotlust alates esmaspäevast kuni 30. novembrini Tallinna iseteeninduskeskkonnas. Toetuse taotlemiseks peavad nii laps kui ka vähemalt üks lapsevanem olema Tallinna elanikud vähemalt käesoleva kalendriaasta 1. jaanuarist ning laps on kantud ühe Tallinnas tegutseva kooli õpilaste nimekirja. Taotluse saab esitada lapsega samal aadressil elav vanem.

Ranitsatoetuse väljamakse tegemise muudatuse mõju linnaeelarvele on ühekordne, tänavu sügisel korra muutmisel suureneb planeeritud eelarve 646 000 euro võrra.

Alanud on ka taotluste vastuvõtt esimese haiguspäeva toetuse saamiseks, mida Tallinn maksab selleks, et haigestunud inimene saaks jääda koju juba esmaste haigustunnustega. Toetust on õigus saada füüsilisel isikul, kellele on kirjutatud välja esmane haigusleht ajavahemikul 1. septembrist kuni 31. detsembrini 2021, samuti tema suhtes kehtestatud karantiini või raseduse ajal haigestumise tõttu. Toetust makstakse tagasiulatuvalt alates 1. septembrist.

Taotlusi saab esitada Tallinna kodulehel e-teeninduses. Taotlus tuleb esitada 40 kalendripäeva jooksul alates päevast, kui Eesti Haigekassa on pärast haiguslehe lõpetamist maksnud välja töövõimetushüvitise. Toetus makstakse välja 30 kalendripäeva jooksul peale nõuetekohase taotluse esitamist.

Kuni 31. detsembrini 2021 kehtib ka riiklik abimeede, mil tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.