"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Terviseamet: koroonakoldeks muutunud Aarike hooldekodu ega hooldaja ei käitunud hoolimatult või pahatahtlikult (0)
14. september 2021
Terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas. Foto: Mats Õun

“Meedias on ilmunud mitu artiklit Aarike hooldekeskuse nakkuskoldest. Mitmes uudisloos heidetakse hooldekeskuse töötajale ette pahatahtlikku ja hooletut käitumist, mille tagajärjel tekkis nakkuskolle ja suri mitu hoolealust. Tegemist on ääretult tõsiste etteheidetega, kuid Terviseamet ei ole tahtlikku hooletust tuvastanud,” selgitas Terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas tänases pöördumises.

“Terviseamet on tänaseks selgitanud, et hooldaja alustas oma tööpäeva 26. augustil kell 7 ja ei omanud infot, et ta võib olla kokku puutunud COVID-19 positiivse isikuga,” lisas Kaas.

Terviseamet selgitas Kaasi sõnul COVID-19 positiivse testitulemuse saanud inimese lähikontaktsete ringi sama päeva hommikul ehk 26. augustil ajavahemikul kell 10.08-10.29. Küsitluse käigus andis haigestunu teada, et tal on olnud teiste seas kontakt isikuga, kes töötab hooldekodus.

“Seejärel teavitas Terviseamet hooldajat lähikontaktsusest, kes andis juhtunust teada hooldekodu juhtidele. Seejärel pöördus hooldekodu tervishoiuteenuse osutaja poole, kes saatis hooldaja kell 10.30 koju. Niisiis ei ole õigustatud väide, et hooldaja või hooldekodu käitus teadlikult pahatahtlikult või hoolimatult. Terviseameti hinnangul tegutses tervishoiutöötaja pärast isolatsiooniteate saamist korrektselt ning edasised kontaktid puudusid,” märkis Imre Kaas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.