"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Turvafirma sellesuvine tööpõld Pirita rannas: klaastaara, tõuksid, grillimine (0)
14. september 2021
Foto: Pirita LOV

„Suve kuumad ilmad meelitasid pea iga päev ranna rahvast täis. Rohkelt jalutajaid jagus rannaalale ka hilistel õhtutundidel ja see tähendas tööd Pirital korda valvanud  turvafirmale,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Pirita linnaosa valitsuse tellimusel Pirita rannaalal õhtuti korda valvanud turvafirma tõmbas hooajale joone alla. 

Jalgsipatrull tegi ringkäike rannas, promenaadil ja tribüünide alal õhtuti kell 10–02. „Kõige sagedamini tuli patrullil tegemist teha inimestega, kes olid randa kaasa toonud klaastaarat, parkinud suvalisse kohta tõukeratta ja trügisid randa autoga. Samuti märkas patrull soditud pinke ja prügikaste,” viitas Liinat turvafirma aruandele.

Turvafirma Citysec Security teenistusjuht Aleksei Jakovlev ütles, et palju muret on olnud tõukeratastega. „Neid jäeti kuhu juhtus: metsa alla, risti kõnniteele. Samuti oli probleeme sõidukijuhtidega, kes püüdsid sõita randa. Korrale tuli kutsuda grillima kogunenud seltskondi. Paaril korral palusime pidutsejate ohjamiseks abi politseilt,” kirjeldas teenindusjuht. Ta lisas, et muret tegid joobes inimesed, kes soovisid jõkke ujuma minna ning koeraga randa tulnud.

„Avaliku korra tagamiseks on oluline, et hooajal käiks ka hilistel õhtutundidel rannas patrull, kes aitab abivajajaid, hoiab ära korrarikkumised ja õnnetused ning valvab, et rannainventar jääks terveks,” nentis Liinat.

Citysec Security OÜ valvas Pirita rannaala 10. juunist 10. septembrini kell 22–02. Linnaosavalitsus maksis kolme kuu jooksul osutatud teenuse eest kokku 6444 eurot (koos käibemaksuga).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.