"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Vabaduse väljakule tuleb Eesti Mälu Instituudi välinäitus (0)
14. september 2021
Foto: Albert Truuväärt

 Eesti Mälu Instituut korraldab Tallinnas Vabaduse väljakul välinäituse „Pärast suurt sõda. Uus Euroopa 1918-1923“.

Eesti Mälu Instituut esitas Tallinna linnavõimule 30. juulil avaliku ürituse loa taotluse välinäituse korraldamiseks Vabaduse väljakul 15. oktoobril kella 19-st kuni 4. novembril kella 22-ni, mille linnavõim ka rahuldas, vahendab BNS.

Välinäitus „Pärast Suurt Sõda. Uus Euroopa 1918-1923“ tutvustab Euroopa kultuuri, majandust, rahvaste vahelisi suhteid ja sõjajärgset õhustikku. Tegemist on Euroopa Mälu ja Solidaarsuse Võrgustiku (ENRS) rahvusvahelise projektiga, mida toetavad mitmed fondid ja riigid.

Välinäituse loomisse on panustanud 40 Euroopa ajaloolast 18 riigist. See sisaldab 200 fotot, kaarti, graafikat ja animatsiooni. Kirjeldatud on 40 riiki ja inimeste isiklikke saatuseid kümnest riigist. Näitus tõlgitakse Tallinnas eksponeerimiseks eesti keelde.

2020. aastal täitus 100 aastat Eesti vabadussõja möödumisest ning kuna see temaatika on Esimese maailmasõjaga seotud, siis kohavalik on vastav ja sümboolne: vabadussõja võidusamba läheduses ja Vabaduse väljakul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.