"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
ivo linna ja kuno tammearu said teenetemärgid Ivo Linna: Tallinna linna areng on olnud suur ime (0)
15. september 2021
Ivo Linna ja Kuno Tammearu koos Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga. Foto: Mats Õun

„See, mis on saanud Tallinna linnast – selle puhul on tegu suure imega ja mul on hea meel, et ma olen natukenegi saanud sellele ime sünnile kaasa elada,“ ütles laulja Ivo Linna täna Tallinna teenetemärki kätte saades.

Traditsiooniliselt antakse Tallinna päeval, 15 mail, Raekojas pidulikult üle linna teenetemärgid. Sel aastal toimus pidulik tseremoonia juunikuus, kuid seoses töökohustuste täitmisega ei saanud seal osaleda väärikad laureaadid Ivo Linna ja Kuno Tammearu. Täna andis linnapea teenetemärgid laureaatidele üle.  

Ivo Linna pälvis teenetemärgi märkimisväärse panuse eest Eesti muusikaelu kujundamisel ja põlvkondade vahelise sidususe loomisel.

„Mul on ütlemata hea meel selle kõrge tunnustuse eest ja ma olen nautinud esinemisi, mis on seotud Tallinna üritustega ja hea meel on öelda ka seda, et esimest korda Tallinna auks ja kiituseks laulsin ma 1960. aastal laulupeol,“ ütles Ivo Linna.

„Mul on hea tunne, kui minu tegevus on aidanud Tallinna arengule kaasa, sest praegugi, liikudes Tallinnas ringi, on vaimusilmas ju mälestuste pildid sellest, milline linn Tallinn oli. See, mis on saanud Tallinna linnast – selle puhul on tegu suure imega ja mul on hea meel, et ma olen natukenegi saanud sellele ime sünnile kaasa elada,“ lisa ta.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu pälvis Tallinna teenetemärgi märkimisväärse panuse ja pühendunud töö eest Päästeameti arendamisel.

„Ma tänan väga sellise tunnustuse eest. See on suur au ja Tallinn on see linn, kus mina olen alustanud oma töömehekarjääri, alustanud päästjana, seetõttu olen ma Tallinnaga hästi palju seotud olnud tänase päevani välja. Mul on tõesti hea meel, et Tallinna linn on väga tugev partner. Kui me räägime kriisireguleerimisest, hädaolukorraks valmis olekust, ohutuse tagamisest – Tallinn tuleb alati väga hästi kaasa ja me oleme Tallinna väga palju kasutanud ka eeskujuna teistele linnadele üle Eesti,“ tõdes Tammearu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.