"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Kõlvart: rohepealinna tiitli jaoks tuli teha palju tööd, aga veel suurem töö ootab ees (0)
15. september 2021
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Foto: Mats Õun

„Ma mäletan, et ma kommenteerides seda teemat eelmisel aastal, kui me finaalis ei võitnud, rääkisin selles, et loomulikult tiitel on väga tähis, aga tegelikult on meie eesmärgid laiemad, sõltumata sellest, kas me võidame või mitte. Kõik rohepealinna eesmärgid, suuremad ja väiksemad projektid, peavad olema igal juhul realiseeritud,“ sõnas linnapea Mihhail Kõlvart.

Rohelise pealinna tiitlile kandideerimine andis Kõlvarti sõnul lisamotivatsiooni, et detailsemalt enda jaoks plaane kirjeldada ja läbi mõelda.  „See protsess oli iseenesest juba suur väärtus nii eelmisel, üle-eelmisel kui sel aastal, rääkimata juba realiseeritud projektidest,“ lisas ta.

Kõlvart kinnitas, et jätkuvalt on linna  prioriteediks laiema visiooni teostamine ja suuremate eesmärkide saavutamine. „Ka tiitli saavutamine oli väga tore, sest see on ühe suure töö tulemus, mida on tehtud palju aastaid ja ma tahan tänada kolleege linnasüsteemist, kes on teinud ära suure töö nii eelmisel kui sel aastal, aga tuleb tõdeda, et veel suurem töö ootab ees,“ nentis linnapea.

„Me saame aru, et meie seis ei ole praegu ideaalne, aga suuremas plaanis just sellepärast me olemegi siin. Mitte sellepärast, et me arvaks, et meil on kõik tehtud ja korras ja me oleme kõigile hea eeskuju, aga sellepärast, et me näeme, et meil on väga palju arenguruumi ja me soovime selle tee läbida. See võiks olla eeskuuks ja motivatsiooniks teistele, sest on väga palju omavalitsusi, kus on vähe ressurssi, pole visiooni, aga on soov. Just selliseid kolleege partnereid me soovime tulevikus motiveerida.“

Tallinna Strateegiakeskuse arengu- ja väliskoostöö osakonna juhataja Krista Kampus lisas omalt poolt, et Rohelise Pealinna tiitli võitmisega kaasnenud 600 000 euro suurusest auhinnarahast eraldatakse pool ehk 300 000 eurot kaasava eelarve raames rohelise fookusega kogukonnaprojektide teostamiseks. „Ülejäänud võidusumma kulub kompetentsikeskuse loomiseks ja Rohelise Pealinna programmi ellu viimiseks,“ selgitas Kampus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.