"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Kõlvarti vastus kriitikale: punane värv rattateedel on hea (0)
15. september 2021
Foto Mats Õun

“Rattateed on pälvinud palju kriitikat ja olen nõus, et osaliselt on see olnud ka objektiivne, kuid see, mis on praegu tehtud, ja suund, mis on valitud, on suuremas plaanis õige,” ütles Tallinna abilinnapea MIhhail Kõlvart kolmapäeval Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil. 

“Esimene samm on tehtud, linnaruum muutub, inimesed on saanud signaali, et linnaruum peab tulevikus välja nägema teistmoodi, kuid kindlasti neid lahendusi annab arendada ja parandada,” lisas Kõlvart. 

Tema sõnul on  plaan, et iga suure tee rekonstrueerimisega tulevad edaspidi püsivad lahendused, aga ka praegused lahendused ei ole 100-protsendiliselt ajutised ehk paljud praegu tehtud muudatused jäävad. “Ja olen isiklikult seda meelt, et ka jalgrattateede punane värv oli õige valik. Eesmärk oli anda inimestele signaal, kuidas on linnaruum muutunud, ja tuua sellele vajalikku tähelepanu,” ütles Kõlvart. 

Ta meenutas, et linnavõim on seda lahendust ka varasemalt tutvustanud, kui avalikustati Tallinna rohelise pealinna esitlus. “Muuhulgas oli avaldatud see, mis värv jalgrattateede märgistamiseks sai valitud, ning kindlasti paljud ka märkasid, et me ei ole selles osas originaalsed ehk paljudes Euroopa linnades on valitud selleks just punane värv,” ütles Kõlvart. 

“Selliseid samme on palju ja tuleb veel. Ja kõige tähtsam on mõtteviisi muutus,” lisas Kõlvart.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid