"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Linn lõpetas Merivälja muuli kinnistu detailplaneeringu (0)
15. september 2021
Merivälja muul. Foto: Pirita LOV

“Juba möödunud aasta aprillis tegi Pirita linnaosa valitsus linnaplaneerimise ametile ettepaneku lõpetada Merivälja muuli kinnistu ja detailplaneeringu koostamine selle venimise tõttu. Nüüd linn selle otsuse tegi ja see on mõistlik,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Detailplaneeringu koostamine algatati üle kuue aasta tagasi. Selle aja jooksul on ilmnenud palju uusi asjaolusid ning seetõttu oli otstarbekas senine menetlus lõpetada.”

Tallinn lõpetas Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise algatamise ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamise Pirita linnaosas. Liinati sõnul on menetlus Merivälja muuli kinnistu detailplaneeringu üle kestnud aastaid, kuid tänaseks ei jõutud kõiki pooli rahuldava kokkuleppeni. Ta lisas, et selle aja jooksul on täpsustunud Pirita linnaosa üldplaneeringu tõlgendamine sadamaala osas ning enne uue detailplaneeringu algatamist vajab mereäärne ala laiemas ulatuses üldisemat planeeringut – millisena nähakse roheala ja liikluslahendust.

“Selles, et aastaid tagasi algatatud detailplaneeringu lahendus tänasesse päeva ei sobi, on ühel meelel linnaosavalitsus, linnaasutused, muinsuskaitseamet ja kohalik kogukond,” kinnitas Liinat. “Toetudes muinsuskaitse ameti seisukohale säilivad olemasolev Ranna tee 1 paviljon ja Merivälja muul väärtuslike üksikobjektidena,” tõi linnaosavanem näite ühest olulisest muudatusest.

Täna lõpetatud detailplaneeringu koostamise eesmärk oli 7,91 ha suurusele planeeringu alale ehitusõiguse määramine jahisadama rajamiseks ja kuni 11 m kõrguse sadamahoone ehitamiseks.  

Ranna tee 1 kinnistu asub Pirital Merivälja asumis, Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis. Kinnistu suurus on 4301 m2 ning sihtotstarve 50% ärimaa ja 50% üldkasutatav maa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.