"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Orkestrijuht Kristiina Veerde: kõige olulisem on meie jaoks, et saame loomingulist tegevust jätkata oma praeguses koosseisus (1)
15. september 2021
Foto: Ilja Matusihis

„Täna hommikul kohtus kogu orkestri meeskond Tallinna linnapeaga, kes selgitas koostööleppe sisu ja kinnitas hea koostöö kavatsusi,“ ütles Politsei ja piirivalveorkestri juht Kristiina Veerde. “Kõige olulisem on meie jaoks see, et orkestrantide ametikohad säilivad ja saame loomingulist tegevust jätkata oma praeguses koosseisus.”

Veerde sõnul jääb orkester koostööd tegema ka Politsei- ja Piirivalveametiga ning esinema nii riiklikel sündmustel kui ka avalikel üritustel.

“Loomulikult meie jaoks oli see suurepärane lahendus, sest vahepeal tundus see asi ikkagi üsna lootusetu,” tunnistas Veerde, “Aga selline uudis on ainult suur rõõm. Kui linnapea lahkus, siis terve orkester aplodeeris ja nägin ka rõõmupisaraid silmas. Suures plaanis meie töö väga ei muutu, sest me ikkagi jätkame oma loomingulise tegevusega ja tõenäoliselt tulevad siia võibolla mingid uued koostöövormid.”

“24. septembril kell 18.00 kutsume me tallinlasi Vabaduse väljakule Tallinna Politseiorkestri tasuta kontserdile – kingituseks ja üllatuseks toimub ühine kontsert, kus esinevad politseiorkester ja Metsatöll. Kindlasti ootame me kõiki tallinlasi, sest see on sümboolne üritus, mis on pühendatud orkestri üleandmisele, vaatamata sellele, et aasta lõpuni töötab orkester veel PPA koosseisus ja ametlikult läheb üle 1. jaanuarist,” selgitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Politsei- ja Piirivalveameti Puhkpilliorkester jätkab alates 01.01.2022 Tallinna politseiorkestrina. Tallinna politseiorkestri koosseisu jäävad kõik selle 34 liiget. 

Ma arvan, et te mäletate, et mõni kuu tagasi, kui tekkis arutelu kaitseväe orkestri tuleviku osas, siis me tegime ettepaneku, et linn on valmis ajutiselt või püsivalt orkestri üle võtma. Selleks, et seda sümbolit säilitada ja siis päeva pärast tuli uudis, et ka politseiorkestri saatus on suure küsimärgi all,” meenutas Kõlvart.

Orkester loob pidulikke ja ülevaid hetki

Kaitseväeorkestri saatus oli lahendatud, aga politseiorkestri puhul lahendust ei olnud. Sellepärast me otsustasime, et kui selline sõnum oli Tallinna poolt antud, siis see kehtib ka Politseiorkestri puhul. Rääkimata sellest, et politseiorkestriga on neid koostöösidemeid ja võib-olla ka ajaloolisi sidemeid isegi rohkem,” lisas Kõlvart.

„Ajaloolise pärandiga, 1928. aastal alguse saanud politseiorkestri traditsioon ei tohiks 2021. aastaga lõppeda. Ka Tallinna koosseisus jääb orkestri oluliseks ülesandeks luua Eesti riigi sümbolväärtusega tähtpäevadel pidulikke ja ülevaid hetki,“ ütles linnapea. „Huvitav on see, et praeguses koosseisus on muusikuid, kes mängisid veel Tallinna orkestri koosseisus.”

Linnapea sõnul kandideerib Tallinn UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks. “Juba seetõttu ei oleks me saanud lubada selle unikaalse muusikakollektiivi kadumist,” lausus ta. “Kõige tähtsam on aga see, et Politsei- ja piirivalveorkestri kõrget taset loonud professionaalsed muusikud saavad rahulikult senist tööd jätkata ja Eesti muusikaelu rikastada.“

Kõrgeim eesmärk on alati olnud ühtsustunde loomine

„Meie jaoks on oluline kutselise puhkpillimuusika jätkuv toetamine, et hoida elus puhkpilliorkestri järjepidevust ja traditsioone. Tegemist on Eestile kui riigile, aga eriti Siseministeeriumi valitsemisalale olulise sümboliga, mille kõrgeim eesmärk on alati olnud ühtsustunde loomine,“ ütles siseminister Kristian Jaani. “Seetõttu on eriti märgiline, et orkestri nimi sisaldab edaspidi nii Tallinna, Eesti pealinna ja suurima omavalitsuse nime, kui ka viidet politseile. Nii oli see ju ka praeguse orkestri eelkäija, Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkestriga:”

Minister lisas, et on rahul koostöökokkuleppe tingimustega, mille järgi saavad võimaluse jätkata kõik 34 orkestri liiget.

PPA peadirektori asetäitja Janne Pikma sõnul lepitakse orkestri liikumise täpsemad detailid kokku järgmistel kuudel. „Teeme PPA poolt kõik endast oleneva, et ülemineku protsess oleks orkestrantide jaoks võimalikult sujuv. Anname PPA poolt orkestriga kaasa pillid, noodid ja esindusvormid. Orkester jätkab ka proove ning aktiivset kontserttegevust,“ rääkis Pikma.  

Linnavalitsus kiitis koostöökokkuleppe heaks tänasel, 15. septembri istungil. Edasi peab lepe saama heakskiidu ka Tallinna linnavolikogult.

Siseminister ja linnapea allkirjastavad leppe pidulikult 24. septembril Vabaduse väljakul, misjärel annab Tallinna politseiorkester avaliku tasuta kontserdi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mees
22. sept. 2021 00:17
Valige EKRE!