"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Riisalu: Tallinn võiks filmilinnaku tuleva aasta lõpuks valmis ehitada (0)
15. september 2021
Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu Foto Albert Truuväärt

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on Tallinn sisuliselt kohe valmis alustama Koplisse kavandatava filmilinnaku ehitust ning sel juhul oleks see valmis juba 2022. aasta lõpuks. 

Riisalu ütles linnavalitsuse pressikonverentsil, et praegu olemas ehitusluba 6300-ruutmeetrise brutopinnaga filmistuudio ehitamiseks ning seega võiks koheselt alustada ehitustöödega. Need tööd võtavad tema sõnul kokku aega ligikaudu 1,5 aastat. 

Esmaspäeval kinnitas riigikogu riiklikult tähtsate kultuuriehitiste pingerea, lisades sellesse Tallinna filmilinnaku. Filmilinnak on nimekirjas viiendal kohal. 

Tallinna abilinnapea sõnul on riigikogu otsus positiivne, kuid tähendab siiski seda, et filmilinnak saaks eeldatavalt riigi poolt rahastuse alles 2023. aastal.  

Seetõttu leiab Riisalu, et linn ja riik peaksid alustama läbirääkimisi, et sellele probleemile võimalikult kiiresti lahendus leida. Tallinna abilinnapea sõnul on mõistlik alustada filmilinnaku ehitust võimalikult vara, sest filmiinimesed väga ootavad seda ning ühtlasi on sel positiivne mõju majandusele. 

Tallinn Film Wonderland on rajamas Kopli 35 alale rahvusvahelise tasemega filmistuudiote kompleksi ja sinna juurde käivat filmivaldkonda siduvat filmilinnakut, et viia Eesti audiovisuaalne valdkond uuele tasemele, tuues Eestisse rohkem rahvusvahelisi filmi-, tele- ja reklaamivõtteid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.