"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TalTech loob tüdrukutele suunatud kogumiku naistest Eesti küberturbes (0)
15. september 2021
Birgy Lorenz. Foto: Albert Truuväärt

„Eestis on palju tublisid naistegijaid, kes meie IT- ja küberturbe valdkonda paremaks aitavad teha – soovime neist projektis rohkem teada saada. Milline on nende teekond IT-sse ja kuidas neil seal on läinud, millest nad unistavad ja kus nemad näevad naiste tugevust IT-valdkonda panustamisel,“ rääkis projekti eestvedaja TalTechi Küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse teadur Birgy Lorenz.

Tallinna Tehnikaülikoolil (TalTech) on plaan luua koolitüdrukutele suunatud kogumik, et julgustada noori naisi õppima IT-erialasid.

TalTech hakkab Startup Estonia toel tegema projekti “Naised küberturbes – eeskujud tüdrukutele” ja otsib selle jaoks vägevaid naisi kübermaailmast. Projekt koosneb kolmest toetavast tegevusest, mis loob koolidele vajalikud õppematerjalid, koondab huvilised ettevõtjad ja noored ühtsesse kogukonna kanalisse ning suunab ühiskonnas fookust läbi konverentsi-arutelude.

Lorenz rääkis, et IT-valdkond vajab juurde Eestis palju uusi spetsialiste, kuid kahjuks asuvad IT-sse ja küberturbesse õppima vaid 10-25 protsenti tüdrukuid oma sihtrühmast. Selle üheks põhjuseks peetakse eeskujude vähesust ja ka seda, et teemast koolides väga ei räägita.

Kogumik saab olema suunatud koolides õppivatele tüdrukutele, et tutvustada erinevaid tublisid eeskujuks olevaid naisi Eesti küberturbe või sellega kokku puutuvas valdkonnas. „Nii mõnegi naise teekond küberturbesse võib olla üllatav või isegi veider – nende lugude jutustamine annaks noortele IT-huviga neidudele jõudu oma unistuste poole liikuda,“ märkis Lorenz.

Kui teie töökohas, kogukonnas, sõpruskonnas on selliseid naisi, kelle valdkond on küberturve või sellega lähedalt seotud valdkond ja keda võiks eeskujuks tuua, siis palub ülikool nendest teada anda e-kirja teel birgy.lorenz@taltech.ee, kuhu tuleks märkida ülesantava naise ees-, perenimi, e-posti aadress ja paar lauset lühitutvustuseks. Kandidaate võib esitada ka e-vormi kaudu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.