"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Tõnis Mölder: elektriaktsiis tuleb külmutada (0)
15. september 2021
Keskkonnaminister Tõnis Mölder. Foto: Ilja Matusihis

Keskkonnaminister Tõnis Mölder leiab, et septembrikuise eelarveläbirääkimiste juures tuleks külmutada elektriaktsiis ka järgmiseks aastaks, et hoida ära tavatarbijale veel täiendav elektrihinnatõus.

Minister tegi sotsiaalmeedia postituses ka teise ettepaneku, milleks on elektriarvete otsene kompenseerimine riigi poolt. Nimelt tõi ta välja, et rahandusministeerium on 2021. aasta eelarve koostamisel prognoosinud süsinikdioksiidi (CO2) müügitulu laekumist riigikassasse 86 miljoni euro ulatuses, vahendab BNS.

Arvestades CO2 kvoodi hinna tõusu ja pooleaastast laekumist, peaks Mölderi hinnangul riigieelarvesse 2021. aasta lõpuks laekuma suurusjärgus 200 miljonit eurot. Pool sellest summast läheb ministri sõnul automaatselt keskkonnaprogrammide ja -eesmärkide täitmiseks.

“Teine osa ülelaekunud rahast on riigil vabalt kasutada. Seda võiks kasutada otseselt perede toetamiseks, kellele elektrihinnatõus kõige valusamalt on pihta löönud,” ütles Mölder ja lisas, et ta peab vajalikuks nende ettepanekute arutamist valitsuskoalitsioonis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.