"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Kristiines sai õunauputuse mahlaks pöörata (0)
17. september 2021

Kristiines pakutakse linnaosa elanikele tasuta õunamahla pressimise võimalust. Eelmise aasta õunauputusest inspiratsiooni saanud algatusele on oma saadustega oodatud kõik kohalikud.Sügisene õunahooaeg on käes ning paljud on küsimuse ees, mida õunahunnikutega peale hakata. Haraka tänavale Kristiines kogunes hulk inimesi, kes soovisid endale õuntest tervislikku mahla pressida.

“Juba kaks aastat järjest on pigem kehva õunasaak olnud,” ütles kohalik Janel. “Sellise uhke aparaadiga teinud ei ole, tavaliselt teeme ise aga kuna see aasta oli nii vähe õunu siis ei hakanud masinat välja võtma ja mõtlesime, et teeme siin ruttu.”

“Maitse oli mahlal väga magus ja hea,” ütles Kristiine elanik Keiu. “Täitsa sama nagu ise tehtud aga aega võtab palju vähem, muidu me ikka töötame terve päev kui ise teeme.”

Õunamahla press toodi kohale hiiumaalt koos kohaliku spetsialistiga. Mahla on pimedal ajal hea tarbida, kuna täidab pimedal ajal vajalikud vitamiini-ja mineraalainete varud sisaldades ohtralt c-vitamiini, kaaliumit ning magneesiumit.

“Esimesed kliendid on teenindatud ja kirjas on juba tonni jagu õunu,” ütles õunamahla spetsialist Triinu Tichler, kes sügisteti õunamahla pressiga igapäevaselt tegeleb.

Mahlategu soovitakse teha Kristiines iga-aastaseks traditsiooniks ning on ka vaja, sest inimesi õunakottidega saabus iga viie minuti tagant.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.