"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Maailmakoristuspäeval saab ka Linnahalli ümbrus korda (0)
17. september 2021
Foto Albert Truuväärt

Maailmakoristuspäeval, 18. septembril koristavad Kesklinna valitsuse töötajad koostöös MTÜga People for the Sea ning TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituudi üliõpilastega Linnahalli ümbrust.

„Laupäeval on maailmakoristuspäev – suurim globaalne kodanikualgatus, mis on alguse saanud Eestist ja millega on nüüdseks liitunud 180 riiki. Kesklinn ja meri on lahutamatult seotud ning mere avamisest linnale ja inimestele räägitakse järjest rohkem. See aga eeldab, et rannaala oleks puhas ja korras. Reidi tee on väga hea näide linna merele avamisest. Loodan, et ka Linnahalli ümbrus saab tulevikus sama kenaks,“ selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kohale on oodatud ka kõik huvilised. Kohtume kell 12.00 Linnahalli taga oleval kopteriplatsil. Ettevõtmine kestab kuni kolm tundi, liituda saab ka lühemaks ajaks. Koristusaktsioonis osalejatele antakse kindad ja muud vajalikud töövahendid ning pakutakse sooja jooki ja väikest sööki. 

„Lisaks Linnahalli ala prügist puhastamisele on tähtis juhtida kodanike tähelepanu vajadusele muuta nende igapäevaseid harjumusi, sest suurem osa saastest on tingitud inimeste apaatiast. Muutes inimeste harjumusi, aitame me kaasa mere puhastamisele,“ ütles MTÜ People for the Sea asutaja Nigel Goodman. 

MTÜ People for the Sea missiooniks on olla Eestis elavate ja Läänemerest hoolivate inimeste suhtlusplatvorm, et ühiste koristustegevuste kaudu võimendada iga üksiku osaleja positiivset mõju.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.