"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
fotod! Mustamäe sai uue spordi- ja mänguväljaku (0)
17. september 2021
Foto Mustamäe LOV

Pühapäeva keskpäeval avati Mustamäel Akadeemia teel uus ja multifunktsionaalne spordi- ja mänguväljak.

Vaata galeriid (74)

Akadeemia tee 30a spordi- ja mänguväljaku ehitustöid teostas Warren Teed. Spordi- ja mänguväljaku ehituse maksumus oli 334 200 eurot.

Uuel spordiväljakul on loodud võimalused erinevateks pallimängudeks, turnimiseks ja jõuharjutuste tegemiseks. Pallimängude harrastamiseks sai ehitatud  12×24 meetri suurune multispordiväljak, mis on piiratud 5 meetri kõrguse pallipüüdevõrguga. Treeningelementide vahele ja ümber on jäetud piisavalt ruumi liikumiseks ja treenimiseks.

Suurt rõhku on pandud turvalisusele: spordi- ja mänguväljak on eraldatud seda ümbritsevatest autoteedest ja parklast haljastusega. Taimeliikide valikul on arvestatud Mustamäe omapäradega ning sellega, et projekteeritav haljastus peaks olema võimalikult lihtsalt hooldatav. Väljaku alale ei ole istutatud ühtegi taime, millel oleksid mürgised viljad, mis võiksid lapsi ahvatleda.

„Uue Akadeemia tee 30a spordi- ja mänguväljaku rajamisel panime peamiselt rõhku Mustamäe 1. mikrorajooni elanikele uute võimalikult kaasaegsete ja mugavate sportimisvõimaluste loomisele,“ kommenteeris vastvalminud spordiväljaku ehitamist Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats,“ Väljaku spordiinventar sobib kasutamiseks igas eas mustamäelastele, olenemata east või võimetest.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.