"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
video Rohelise pealinna sündmusi jagub kolme aastasse (0)
17. september 2021

Euroopa rohelise pealinna tiitel toob Tallinnasse mitu uut projekti, mis siinset elukvaliteeti parandavad. Täpsemalt on sündmusi plaanitud kolme aasta peale. Olulise väljakutsena soovib linn luua Tallinnasse rahvusvahelise rohekompetentsikeskuse.

Rohelise pealinna žüriile pakkus Tallinna puhul suurt huvi ainulaadne putukaväil, mida siia rajama hakatakse. Ees on ootamas suured sündmused, mis jaotatakse kolme aasta peale. Juba järgmisel aastal on kavas käivitada rohepealinnade metsaülikool.

“Näiteks 2023 koostöös Laulu- ja Tantsupeo sihtasutusega toimub laste- ja noorte laulupidu esimest korda süsinikuneutraalselt. Järgmisel aastal käivitame me rahva kliimakogu – see on selline kaasamisplatvorm, kus me erinevate gruppidega arutame, kuidas siis teha Tallinna kliimasõbralikumaks,” loetles Tallinna Strateegiakeskuse arengu- ja väliskoostöö osakonna juhataja Krista Kampus.

Opositsioon arvab, et Tallinn sai rohelise pealinna tiitli justkui avansiks. Krista Kampus leiab, et nii see siiski ei ole. “Ega siis žürii ja eksperdid hinda ainult seda, mis on linnaruumis nähtav kõikidele, vaid tegelikult hinnatakse ka seda, millised on poliitilised otsused ja strateegilised eesmärgid, mis linn on seadnud oma arengudokumentides,” selgitas Kampus.

Rohelise pealinna tiitliga kaasnes ka auhinnaraha 600 tuhat eurot. Endast mõista tuleb see investeerida roheprojektidessse.

“Pool sellest summast läheb kaasava eelarve kontseptsiooni raames jagamiseks selleks, et inimesed ise saaksid pakkuda roheprojekte ja nende projektide elluviimiseks ja teine pool läheb erinevate projektide elluviimiseks, mille peamiseks eesmärgiks nende programmide seas on rahvusvahelise kompetentsikeskuse loomine,” kinnitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.