Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Tallinna rahvuskultuuride päevad algavad traditsioonilise etnolaadaga (0)
17. september 2021
Foto: Mihkel Leis

„Tallinna linn on koduks ligi sajale erineva rahvuse esindajale. Sestap on kodulinna rahvusliku mitmekesisuse tähistamiseks hea tulla vähemasti kord aastas kokku ning teineteise tavadega mitmete muusikaliste etteastete, töötubade ja toidulaada kaudu tuttavaks saada. Tegevust ja avastamisrõõmu jagub festivalil nii suurtele kui väikestele,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul on Rahvuskultuuride päevad kujunenud oodatud sündmuseks linna igasügiseses kultuuriprogrammis.

Laupäeval, 18. septembril saavad traditsioonilise etnolaadaga Raekoja platsil alguse seitsmendad rahvuskultuuride päevad, mis kestavad 26. septembrini. Osaleda saab eri rahvuste kombeid tutvustavates tasuta õpitubades, külastada näitusi ja kino, kuulata kontserte ning tutvuda Tallinnas elavate vähemusrahvuste kultuuriga.

Rahvuskultuuride päevade kontserdiprogramm pakub kuulamist- vaatamist nii klassikalise, rahvamuusika kui ka estraadimuusika austajatele. Kontserdid toimuvad Vene Kultuurikeskuses, Tallinna Rahvaülikoolis ja Raekoja platsil. 

Keelekohvikutes avastatakse eesti keele olemuse, päritolu ja keele kujunemise nüansse. Eraldi keelekohvik on pühendatud võro keelele, mille käigus on hea võimalus sünnipäraste võrokestega maailma asju arutada. Tallinna Keskraamatukogu pakub üldhariduskoolide klassidele õpitube, lugemisnurki ja tutvumistunde rahvuskultuuride teemadel.

24. septembril tähistatakse Rahvuskultuuride päevade raames rahvusvähemuste päeva, millega meenutatakse Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal.

Festival lõpeb 26. septembril koorikontserdiga „Koos elame – koos laulame“ Vene Kultuurikeskuses.

Rahvuskultuuride päevi korraldavad Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Rahvaülikool, Vene Kultuurikeskus, Eesti Folkloorinõukogu, Eestimaa Rahvuste Ühendus, Kultuuriühendus Kirill ja Meffodi, Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra, Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis ja MTÜ Aserbaidžaani rahvuste Art Studio Buta.

Rahvuskultuuride päevade programm eesti keeles Rahvuskultuuride päevade programm vene keeles

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.