"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
osale homme Rahvusvahelisel Maailmakoristuspäeval Vabatahtlik Risto: inimesed viskavad suitsukoni maha, kuigi meetri kaugusel on prügikast (0)
17. september 2021

“Üllatav on see, et pingi kõrval on prügikast, aga inimesed ei viitsi meetrit ka liigutada ja viskavad ikka koni maha,” ütles vabatahtlik Risto.” Ma osalen siin, sest see annab võimaluse natukenegi oma väikse panusega loodushoiule kaasa aidata. Miks ma spetsialiseerusin just suitsukonide korjamisele on see, et parandan omamoodi karma võlga- olin isegi kunagi suitsetaja.

Vaata galeriid (71)

Juba homme toimub rahvusvaheline Maailmakoristuspäev. Kuna tööd on palju on mõned kogukonnad juba koristama hakata, näiteks putukaväilal olid kokku saanud Põhja-Tallinna inimesed. Kohale oli tulnud üle 20 inimese ning vabatahtlikke laekus pidevalt juurde. Kõige tihedamaks leiuks kujunesid suitsukonid ja klaasikillud.

Putukaväila koristusega tegelesid põhja-tallinlased veel tunde edasi ja prügikotid täitusid kiirelt.

“Pea tund on juba läinud aga aega läheb ikka veel ja ega sellegagi see töö siin ei lõppe,” sõnas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap.” Väga palju on klaasikilde ja plastikut aga uskumatult palju on peegleid. Tundub, et mõned härrad käivad võibolla siin putukaväilal hommikuti habet ajamas.”

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on kasvanud ajaloo suurimaks globaalseks kodanikualgatuseks. Aktsioonist võtab sel aastal osa pea 160 riiki ning see kogub siiani populaarsust.

Maailmakoristuse põhipäev on homme ning sellele on üle Eesti registreerunud juba rekordiline 37 000 inimest. Viimastel aastatel on eestlased keskendunud väikeprügile, eriti suitsukonidele, mida tekib Eestis hinnanguliselt 320 tonni aastas, kuid tekkimas on ka uusi probleemkohti.

“Endiselt me pöörame tähelepanu väikeprügile- suitsukonid ja pisikesed plastitükid,” lausus Eesti Maailmakoristuse eestvedaja Elike Saviorg. “Lisaks sellele aga on käesoleval aastal fookuses elektroonikaprügi. Kogume nutitelefone ja muud nutiprügi.”

Koristustalgudele saab end registreerida kodulehel maailmakoristus.ee.


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.