"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
FOTOD Täna avati Mustamäel Kadaka rahvastaadion (0)
18. september 2021
Albert Truuväärt

„Hetk, mida paljud mustamäelased on oodanud on käes – Kadaka rahvastaadion on saanud kasutusluba ning avatakse linnarahvale,“ ütles linnaosavanem Lauri Laats, „Spordiväljakute nappus on aastaid olnud Mustamäel kitsaskohaks, kuid sportimisvõimalused meie linnaosas arenevad jõudsalt ning Vilde 120 rahvastaadion on tähtis verstapost Mustamäe spordirajatiste ja mänguväljakute uuendamises. Ainuüksi viimase aastaga on Mustamäele ehitatud neli uut staadioni ning lisaks Tallinna kaasava eelarve raames 32. Keskkooli pallimänguväljak. “

Vaata galeriid (42)

Kohalikule kogukonnale avalikuks kasutamiseks ehitatud Kadaka staadioni (E. Vilde tee 120) pidulik avamine ja tasuta treeningpäev toimub laupäeval, 18. septembril kell 11-17. Mustamäe uusimat rahvastaadioni avavad olümpiavõitja Gerd Kanter, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Lapsi ja täiskasvanuid ootab põnev spordiprogramm staadioni välijõusaalis ning korvpalli- ja jalgpalliväljakutel. Kohal FC Nõmme Kalju maskott Roosa panter ja FC ARATAT maskott Leon. Üritus on kõigile tasuta.

Peamiselt kohalikule kogukonnale kasutamiseks ehitatud Kadaka staadionil on kolme jooksurajaga staadioniring, kaugushüppekast, korvpallilliidu nõetele vastav korvpalliplats, kunstmurukattega jalgpalliplats, lauatennise lauad, muudetavate raskustega 17 treeningseadmega jõulinnak ning muid erinevaid võimlemisriistu. Ümber staadioni lookleb puukoorekattega vabakujuline jooksurada, mida kasutades on võimalik tervisesportlastel põigata kõrval asuva Kadaka pargi pargiteedele. Lisaks on staadioni äärde ehitatud jalgrattaparkla, abihoone inventari hoidmiseks, valvuri ruum, wc-d ja suvised riietusruumid. Staadion on õhtusel ajal valgustatud. Kadaka staadioni ehitustööde lepinguline maksumus oli kokku 975 758 eurot.

Kadaka staadioni (E. Vilde tee 120) avamise ja kogupere tasuta treeningpäeva kava 18. septembril:

SK NORD treeningutele on oodatud kõik 6.-12. aastased korvpallihuvilised lapsed.

KORVPALLIVÄLJAK

11:00 – 12:00 vabaviskevõistlused

12:15 – 13:15  mängud lastele

JALGPALLIVÄLJAK

11:00 – 12:00 Nõmme Kalju FC jalgpallitreeningud ja Roosa pantri penaltivõistlused lastele vanuses 3-12.

12:15 – 14:00 Nõmme Kalju FC jalgpallitreeningud ja Roosa pantri mängud lastele vanuses 3-12.

14:00 – 14:30  SPARTA spordiklubi teatevõistlused lastele

14:30 – 15:45 – Jalgpalliklubi FC ARARAT treeningtund lastele vanuses 4-6

15:45 – 17:00 – Jalgpalliklubi FC ARARAT treeningtund lastele vanuses 7-12

VÄLIJÕUSAAL

11:30 – 12:00 esimene treeningtund SPARTA spordiklubi treenerite juhendamisel

12:15 – 12:45 teine treeningtund SPARTA spordiklubi treenerite juhendamisel

13:00 – 13:30 treenerid vastavad küsimustele

14:30 – 15:00 kolmas treeningtund SPARTA spordiklubi treenerite juhendamisel

15:00 – 15:15 treenerid vastavad küsimustele

Kadaka rahvastaadioni kogupere treeningpäev on suurepärane võimalus nii suurtele kui väikestele proovida erinevaid spordialasid kogenud treenerite juhendamisel ning miks mitte valida endale sobiv spordiala ja -klubi!

Mustamäe Linnaosa Valitsus korraldab Kadaka rahvastaadioni avamist ja kogupere treeningpäeva koostöös spordiklubidega FC Nõmme Kalju, FC ARARAT, NORD ja SPARTA.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.