"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Meretakso tõmbab hooajale joone alla (0)
18. september 2021
Meretakso

Juba neljal suvel Lennusadama ja Pirita vahet seilanud meretakso tõmbab selleks hooajaks otsi kokku.

„Meretakso Gundel tegi neljandat suve järjest regulaarsõite liinil Lennusadam–Pirita–Lennusadam, pakkudes nädalavahetustel alternatiivset liikumisvõimalust kesklinna ja Pirita vahel. Kuigi hooaeg jäi lühikeseks, sest koroonapiirangute tõttu sai kevadel hilja alustada ning augustikuu vihmad ja tuuled ei meelitanud merele, oli huvilisi üksjagu. Mul on hea meel, et meretakso pardale võis kaasa võtta ka jalgratta,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Meretakso kipperi Marko Amboja sõnul olid lõppeval suvel populaarsed tellimussõidud.

„Seda võimalust kasutasid lastega pered, kes soovisid sõita lahele ja nautida Tallinna kui merelinna,” märkis Amboja. 

Koostöös lennusadama meremuuseumiga alustati suvel ohutuskoolitust „Laevaga turvaliselt merele”, kus lastele õpetatakse ohutust merel ja mere ääres. Tunni käigus minnakse meretaksoga merele.

„Jätkame koolitustega seni, kuni ilm lubab. Oodatud on lasteaia- ja algklassilapsed. Rohkem infot saab lennusadama muuseumist,” ütles Amboja.

„Meretakso teeb tänuväärset tööd, pakkudes meritsi liikumist ning tutvustades Tallinna merelinnana. Otsime üheskoos uusi võimalusi, kuidas Tallinna meritsi avada ja avastada,” lisas Liinat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.