"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Põhja-Tallinnas jätkab ringi sõitmist vaktsineerimisbuss (1)
18. september 2021
Ilja Matusihis

Põhja-Tallinnas sõidab ka alanud nädalavahetusel ringi Qvalitase arstikeskuse vaktsineerimisbuss, mis kaitsesüstib soovijaid koroona vastu.

Buss peatub laupäeval ja pühapoäeval kell 10-17 Kopli tänava alguses Balti Jaama turu juures. 

Vaktsineerimisbussis saab vaktsineerida Pfizer-BioNTechi ehk Comirnaty või Spikevaxi ehk Moderna vaktsiiniga. Vaktsineerimisele eelregistreerimine pole vajalik.

„Qvalitase meeskond on olnud riigi partner vaktsineerimistegevuse algusest peale, alustades eesliinitöötajate vaktsineerimisega. Meie pikaaegne kogemus erinevates Eesti piirkondades vaktsineerimisel näitab, et asukoht on määrava tähtsusega. Mul on hea meel, et saame panustada ja tuua vaktsineerimise inimestele kodu lähedale,“ märkis Qvalitase arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.

Vaktsineerima on oodatud kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast. Täiskaitse saavutamiseks on väga oluline läbida kogu vaktsineerimiskuur ja mitte loobuda teisest kaitsesüstist. Teise kaitsesüsti aja ja koha saab teada esimese doosi tegemise ajal. Vaktsineerima tulles peab kaasa võtma ID-kaardi või passi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

finn
18. sept. 2021 18:11
https://eestinen.fi/2021/09/soome-arst-koroonavaktsiini-ogavalk-mojub-kui-murk-selle-uuringud-puudulikud/ Vaktsiine välja töötades on mindud kergema vastupanu teed ja jäetud läbi uurimata nende mõju organismile. Vaktsiinide väljatöötamisel on jäetud vahele teatud faasid nagu farmakodünaamika, genotoksilisus ja teratogeensus (mõju lootele). Vaktsiinide osakesed võivad siseneda munasarjadesse ja spermasse ning põhjustada viljatust. Keegi ei tea, milline on pikaajaline mõju. Mille poolest erinevad mRNA vaktsiinid tavalistest vaktsiinidest? Geenitehnoloogiliste süstidega organismis tekitatav ogavalk on toksiline ehk mürgine. See kahjustab muu hulgas trombotsüüte (vereliistakuid) ja punaseid vereliblesid, põhjustab nende koondumist ning tromboose (veresoonte ummistus), samuti kahjustab veresoonte seinu.