"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Politseipatrull tabas suvel Tartus eluohtlikult purjus roolijoodiku (0)
18. september 2021
Ilja Matusihis

Politseipatrull tabas tänavu suvel Tartust sõiduautoroolist mehe, kellel tuvastati vereproovi järgi 4,27-promilline alkoholijoobe, mille peale satuks alkoholiga harjumata inimene koomasse või sureks, kirjutab Postimees.

Politsei sai 7. juuni õhtul väljakutse Tartu koosseisu kuuluvasse Märja alevikku, et tuvastada võimalik roolijoodik. Kui politseinikud kohale jõudsid, oli kahtlane Hyundai Getz juba pargitud, kuid sees istus kaks meest – üks juhiistmel, teine taga. Esimesel parempoolsel istmel lebas õhupüss, mille üks politseinikest avatud akna kaudu igaks juhuks enda kätte hoiule võttis.

Autos oli ka mitu kinnise korgiga viinapudelit ja üks avatud õllepurk. Korrakaitsjad palusid mõlemalt mehelt dokumente, mille nood ka esitasid. Selgus, et juhikohal istus paari päeva eest 50-aastaseks saanud Dmitri ja tagaistmel Janek.

Kuigi Dmitri andis oma dokumendi politseinikele vastu vaidlemata, siis autost väljumast ta keeldus ja politseinikud pidid ta sõidukist välja tõmbama ning käed raudu panema. Sündmuskohal puhus mees mitu korda alkomeetrisse, mis näitas kõrgeima näiduna 4,32 promilli. Enne Tartu vanglasse kainenema toimetamist sõidutas politseiauto ta läbi Raja tänava kliinikusse, kus temalt võeti joobe tõenduslikuks määramiseks ka vereproov. Ametlikult läks dokumentidesse kirja, et Dmitri oli sel suveõhtul 4,27-promillises joobes.

Dmitri oli nõus kokkuleppemenetlusega ning juba ülejärgmisel päeval pärast vahejuhtumit karistas Tartu maakohus teda purjuspäi autojuhtimise eest ühe aasta ja kümne päeva pikkuse vangistusega. Kuna mehel on kehtiv karistus purjuspäi autojuhtimise eest 2015. aastast, pidi ta reaalselt vangi minema.

Kohus andis Dmitrile aega oma elu korraldamiseks enne vangiminekut ning ta pidi ilmuma Tartu vanglasse oma karistust kandma hiljemalt 26. juulil.

5. juulil sai Tartu maakohus Dmit­rilt lakoonilise avalduse, milles ta taotles vanglakaristuse alguse edasilükkamist 26. augustini, kuna peab minema eriarsti juurde. Kuna mees ei täpsustanud, millal ja millise arsti juurde ta minema peab, siis jättis kohus taotluse rahuldamata. Tähtajaks mees siiski vanglasse ei ilmunud.

Politsei sai Dmitri kätte 3. augustil ja toimetas ta Tartu vanglasse karistust kandma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.