"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
gaasi hind Elering: Nord Stream 2 hinnamõju Eestile on esialgu kaudne (0)
20. september 2021
Foto: Scanpix

Eesti elektri ja gaasi süsteemihalduri Elering hinnangul saab Nord Stream 2 hinnamõju jõudmine Eestisse esialgu, kuni Leedu-Poola gaasiühenduse valmimiseni, olla kaudne ning sõltub regiooni turuosaliste gaasitarne lepingute struktuurist. 

Nord Stream 2 võimaldab gaasi transiiti Venemaalt Saksamaale. Eleringi energiaturu osakonna juhataja Erkki Sapp ütles BNS-ile, et kui lepingute hinnad on seotud Kesk-Euroopa gaasibörsidega, siis omab see mõju ka Eesti hindadele.

“Kuna täna on gaasi nõudlus Euroopas ning mujal maailmas suur ja sellest tulenevalt kõrged ka gaasi hinnad, siis täiendav tarnekanal võib Euroopa gaasi hinnale mõju omada,” märkis Sapp. 

Eesti Energia pressiesindaja Priit Luts ütles BNS-ile, et praegu pole alust arvata, et Nord Stream 2 käiku andmine mõjutab kuidagi Balti gaasituru olukorda.

“Samas me ei tea täpselt, mis põhimõtetest lähtudes Nord Stream 2 opereerima hakatakse, kas see suurendab edaspidi Vene gaasi tarneid Euroopasse ja kuidas see võiks mõjutada turgusid,” tõdes Luts. 

Vene energiafirma Gazprom teatas 10. septembril, et gaasitoru Nord Stream 2 ehitus Venemaalt Saksamaale on lõpule jõudnud. Saksa järelevalvajad peavad tarnete algusele veel heakskiidu andma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.