"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Linnavalitsuse hoones avas taas uksed vaktsineerimispunkt Oskar: ma pole kunagi kuulanud mingeid teooriaid kiibistamisest - see on lihtsalt rumal (3)
20. september 2021

“Mina küll ei näe põhjust, miks end mitte vaktsineerida, ma pole kunagi kuulanud mingeid erinevaid teooriaid kiibistamisest või millesti muust – see on lihtsalt rumal. Mina olen 18-aastane ja mu sõbrad ja tuttavad on sama vanad ning ma võin kinnitada, et minuvanuste hulgas ei ole küll ühtki tuttavat, kes oleks vaktsineerimise vastu, pigem soovitakse hoopis vaktsineerida. Minu tuttavad on kõik ka kaitsesüstid ära teinud,” rääkis Linnavalitsusse teise doosi järgi tulnud Oskar.

Tallinna Linnavalitsuses on taas avatud vaktsineerimiskeskus, kus põhiliselt saavad inimesed kätte teise doosi, ent ka esimese süsti soovijaid võetakse avasüli vastu.

Tallinnas on täiskasvanute vaktsineeritute protsent 63, linnaositi on kuues linnaosas vaktsineeritud pisut peale või alla 70 protsenti, kuid Põhja-Tallinnas ja Lasnamäel alla 61he protsendi täiskasvanutest

“Inimesi käib ikka palju, hommikust peale praeguse ajani, mil kell on pool kaks, on käinud üle 40. inimese, kui ka korraga ei tulda, tullakse nii 5-minutilise intervalliga. Hetkel pole keegi esimest doosi küsimas käinud, praegu tullakse ikka teise doosi pärast,” lausus Confido õde Irina Kuznetsova.

“Augustis toimus esimese doosi manustamine ja nüüd tuligi hakata vastu võtma neid inimesi, kelle teise doosi aeg on kätte jõudnud,” selgitas Confido vaktsineerimistegevuse koordinaator Erki Limbak

Teiseks doosiks, aga ka esmaseks vaktsineerimiseks on linnavalitsuses võimalus täna, homme ja 28.septembril.

“Kui keegi siia täna tuleb esimest kaitsesüsti küsima, siis me hea meelega teeme selle ära, mitte kedagi tagasi ei saadeta. Ja, kui täna siin esimene kaitsesüst saadakse, siis me juba teiseks doosiks kutsume enda juurde Veerenni tänavale,”ütles Limbak.

Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) ja tervishoiuteenust pakub Confido meditsiinikeskus. Vaktsineerimispunkti sissepääs on linnavalitsuse teenindussaali uksest.

Linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik märkis, et augustikuu lõpus oli inimestel võimalus südalinnas koroona vastu eelregistreerimiseta vaktsineerida. „Seda võimalust kasutas ligi 500 inimest, kes said esimese vaktsiinidoosi ning kes saavad nüüd oma teise doosi,“ sõnas Öpik.

Spikevax ehk COVID-19 Vaccine Moderna kahe vaktsiinidoosi vahe on neli nädalat.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ehhee
21. sept. 2021 17:12
Sellisel juhul on Oskar esimene, kes seoses vaktsineerimisega võttis üles kiibistamise teema!
märkaja
20. sept. 2021 16:25
Oskar on ka pildil!
hiinlane
18. sept. 2021 19:58
https://objektiiv.ee/hiina-nouab-covid-19-paritolu-valjaselgitamiseks-usa-sojavae-fort-detricki-biolabori-uurimist/