"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
PARIMA ÜHISTU JUHT: Tänu toetusele langesid meie küttearved oluliselt (0)
20. september 2021
Reno Hainla ja abilinnapea Eha Võrk. Foto: Mats Õun

“Saime linnalt fassaadi korrastamiseks 20 000 eurot toetust, selle eest tegime hoone põhjalikult korda ja ka pööning sai soojustatud,” ütles korteriühistu Vihuri 5 esindaja Reno Hainla.

“Pärast maja soojustamist langesid küttearved oluliselt. Kui varem need tõusid ja panid elanikke häält tõstma, siis nüüd on majarahvas väga rahul,” ütles Hainla.

16. septembril tunnustas linn Poska majas tegusaid korteriühistuid, kes mullu uuendasid linna toel oma elamuid ja hoove. Põhja-Tallinnas asuva Vihuri tänava korteriühistu majaremont sai teoks tänu “Fassaadid korda!” toetusele. Kristiine korteriühistu hoovi tehti linna toetuse abil aga murukividega parkla.

“Meie üle kuuekümne aasta vanuse maja hoov oli varem oli varem risu täis ja pehkinud laudadega kuurid lausa avariilises olukorras,” rääkis korteriühistu Pöialpoisi 4 esindaja Lea Nõuakas. “Neli konteineritäit prahti sai ära veetud. “Hoovid korda!” toetuse abiga saime ilusaks nii hoovi kui ka piirdeaiad. Rajasime kümnekohalise unikividega parkla, samuti tehti unikividest majaesine tee. Piirdeaed sai puldiga töötavad tiibväravad.”

“Soovime, et korteriühistute elanikud oleksid rahul, nende hoovi- ja õuealad oleks kaunimad, korrastatumad ja funktsionaalsemad,” ütles abilinnapea Eha Võrk. “Toetame prügimajade, parkimisalade, mänguväljakute, rattamajade ja istumiskohtade ehitamist, et majad oleksid energiasäästlikumad ja tänapäevase ilmega. Lisaks on linna soov toetada just neid tegevusi, mis võimaldaksid korteriühistute liikmetel rohkem omavahel suhtlema hakata ja ühiselt kogukonna ettevõtmisi korraldada. Taoline ühistegevus tagab korterelamute juures turvalisema ning üksteisest hoolivama keskkonna.”

Linn toetab ühistuid kokku ligi 1,37 miljoni euroga seitsme eri toetuse kaudu. Tänavu lisandus koolitustoetus korteriühistu juhtidele. Info www.tallinn.ee/toetused

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.