"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
PIIA AUSMAN: Lapsed vajavad rohkem jalgrattakoolitust (0)
20. september 2021
Piia Ausman. Foto: Mats Õun

“Tallinn on minu arvates juba ajalooliselt igati roheline linn. Seda tuleks hoida. Häid näiteid on ka uutest rohealadest. Reidi tee on mitmekülgne, tore ja hästi läbi mõeldud!” kiitis Haus Galerii eestvedaja Piia Ausman. Tallinnast saab 2023. aastal Euroopa roheline pealinn ning hiljuti arutati linna tulevikku ka visioonikonverentsil. Pealinn uuris, milline võiks olla meie kodulinn mõnekümne aasta pärast.

“Kopli liinid on hea linnale merele avamise näide. Noblessneri kandist on saanud mõnus miljööväärtuslik kunstipärane keskkond. Parkide osakaalu võiks muidugi veelgi suurendada. Uusi elurajoone rajades tuleks kindlasti ka puudele-põõsastele ruumi jätta. Soovin, et kesklinnaski kõrghoonete vahele haljastuseks rohkem maad jaguks. Vastasel juhul tekib sinna väike kivikõrb,” arvas Ausman.

“Lastele ja noortele oleks vaja süsteemset jalgrattakoolitust. Jalgratturid peaksid õppima tajuma liiklust jalakäija ja autojuhi pilgu läbi ning vastupidi. Eri harjumuste ja vahenditega liiklejad peaksid õppima ka teiste vaatepunkti nägema.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.