"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Täna algab Disainiöö festival (0)
20. september 2021

Täna algas nädal aega kestev Disainiöö festival, mille seekordne peateema on SOS-DISAIN. See keskendub disaini rollile kriisiolukordade lahendamisel, hetkel just pandeemiast tingitud probleemidele.

Juba 16. korda toimuv Disainiöö festival on algselt loodud, et tutvustada inimestele nii kodumaist kui välismaist disaini. Kuigi sealt ei puudu endiselt ka meelelahutuslik pool nagu moeetendused, on aasta-aastalt fookusesse võetud ka mõni ühiskonda kõnetav teema.

“Disaini mõiste on aastatega kõvasti laienenud,” selgitas Disainiöö peakorraldaja  Ilona Gurjanova. “Sinna alla kuuluvad nii teenused kui ka sotsiaalteadused, meil on näitusel isegi üks projekt, mis tegeles seksitöötajate pandeemia raskustega. Disaineri põhiülesanne pole mitte ainult ilu teha vaid ka probleeme lahendada.”

Festivali süda asub Põhjala tehases, kus toimus täna ka uus üle-Euroopaline loengusari “Travelling Talks”. See tutvustab kodanikualgatustest sündinud elukeskkonna ja kultuurielu muutusi ääremaadel. Üheks selliseks on näiteks munkade poolt Aegna saarele loodud meelearenduskeskus.

“Buddha õpetus õpetab kannatustest vabanemist,” rääkis  Buddha munk Auväärne Ṭhitamedha, kodanikunimega Maarek Lind. “Esmalt tuleb arendada kõlblust – mitte valetada ega varastada vaid pigem teha inimestele head ja olla ühiskonnaga harmoonias. Meie Aegna saare munkadena mediteerime, õpime ja võtame vastu inimesi, kes sinna tulevad, et ka neile õpetada seda, mida me oleme praktiseerinud.”

Festival kestab pühapäevani ning pakub avastamisrõõmu igas vanuses inimestele. Enamik üritusi on tasuta!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.