"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Autovaba päeval saab täna osaleda linnaorienteerumises ja turvalise tõuksisõidu koolitusel (0)
22. september 2021
Foto: Ilja Matusihis

Tasuta elektritõukerataste kiirkursusel saab osaleda kella neljast kuueni Reidi teel Russalka monumendi taga oleval alal. Linnaorienteerumise ühe kuni viie kilomeetrised rajad on maha pandud Magdaleena haigla ja Uue Maailma ümbrusesse.

Täna, 22. septembril, tähistatakse maailmas autovaba päeva. Sel päeval korraldatakse suuremates linnades liiklusteemalisi üritusi ning propageeritakse autole alternatiivseid liikumisvahendeid.  

Esimesed autovaba päeva üritused korraldati 1995.aastal Islandi pealinnas  Reykjavikis, Suurbritannias Bathis  ja Prantsusmaal La Rochelle’is. Üle-euroopaliseks tähtpäevaks nimetas Euroopa Komisjon autovaba päeva 2000. aastal ja sidus selle Euroopa liikumisnädalaga

Linnaorienteerumine Uues Maailmas 

Autovaba päeva auks toimub muidu esmaspäevane linnaorienteerumine seekord kolmapäeval ja start avatakse kell viis õhtul.  Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti Keskkonnahariduse osakonna juhataja Kristel Kibuse sõnul on esmakordselt selle populaarse ettevõtmise nimeks Tallinna linnaorienteerumine.

Orienteerumist korraldatakse koostöös Spordiklubi 100 MTÜga  ja ühe kuni viie kilomeetrised rajad on maha pandud Magdaleena haigla ja Uue Maailma ümbrusesse. Erineva raskusastmega radade rajameister on Tomi-Andre Piirmets. Ürituse keskus asub Kitseküla rongipeatuse juures Jalgpalli tänaval. Finiš suletakse kell kaheksa. 

Et elektritõukerattad poleks probleemiks 

Liikumiskuu raames ja autovabal päeval on õige aeg õpetada elektritõuksidega korralikult sõitma. Tasuta elektritõukerataste kiirkursus toimub kella neljast kuueni Reidi teel Russalka monumendi taga oleval alal. Kursust juhendab Eesti suurima elektriliikurite poe Voltride spetsialist. 

Kristel Kibus ütles, et kiirkursusel saab ülevaate teooriast ja loomulikult on ka praktiline sõiduõpe. Kõiki omandatud teadmisi saavad kiirkursuslased edaspidi korrektselt ellu viia Tallinna tänavatel. 

Näitus heast tänavaruumist  

„Tänavad on liikumiseks ja heaks olemiseks: tule ja avasta oma tänavatüüp!“, sellist nime kannab homme avatav näitus. Keskkonnahariduse osakonna juhataja Kristel Kibus selgitas, et näitus lähtub Tallinna arengustrateegiast 2035, kus on kirjeldatud linna tänavate 9 tüüpi ja nende põhimõtete rakendamine praktikas.  

Näitusega antakse ülevaade tänavaruumi loovatest elementidest: tänavaruumi jaotusest, liikluskorralduse elementidest, haljastusest, muust inventarist ja paljust muust. Lisaks on näitusel positiivsed meeleolulood inimeste tänavaruumi ja tänaval liikumise kogemustest.  

Näitust näeb homme Vabaduse väljaku ekraanilt ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti Facebooki kodulehelt.  

Oktoobri algusest liigub näitus rändnäitusena üle kogu Tallinna. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.