Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
uus maja aastaks 2025 Eesti vanim huvikool Kullo saab uue hoone, kuhu kolib ka Kristiine noortekeskus (0)
22. september 2021
Huvikeskuse Kullo Kunstiringide aastanäitus Foto Ilja Matusihis

“Kullo puhul on tegu Eesti vanima ja suurima huvikooliga, mis alustas tegevust juba tegelikult aastal 1941. Praegune hoone Kristiine linnaosas valmis 1977. aastal ja kahjuks on see praeguseks juba niivõrd vana ja väsinud, et  tehti otsus see vana maja lammutada ja selle asemele ehitada uus ja kaasaegne maja, kuhu lisaks Kullo huvikoolile kolivad ka Tallinna keskraamatukogu Kristiine filiaal ning Kristiine noortekeskus” ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

“Maja on väljast ja seest väsinud. Selleks, et huviharidust saaks jätkuvalt kvaliteetselt anda ja meil oleks võimalus laienemiseks, on meil vaja uusi ruume,” kinnitas Talinna Huvikeskus Kullo direktor Ronne Sära.

Abilinnapea sõnul tähistab arhitektuurivõistluse välja kuulutamine alles protsessi algust ning mitme aasta jagu erinevaid tööetappe seisab ees.

“Selle järel tuleb projekteerimine, eskiisprojekt, eelprojekt, siis päris tööprojekt ja siis tuleb juba ka ehitus. Ja tegelikult on tegu niinimetatud piirkonna maamärgiga nagu ehk väga olulise ja suure objektiga ja mitte ainult linnaosa mõttes, vaid see on ka ülelinnalise ja võib-olla üleriigilise tähtsusega,” märkis Belobrovtsev, kelle sõnul viitab projekti mastaapsusele juba ainuüksi eelarve. “Kogu eelarve on 22,6 miljonit eurot ja see on väga suur summa.”

Arhitektuurivõistluse auhinnafondiks on ette nähtud 41 000 eurot.

“See jaguneb niimoodi, et võitja saab 14 000 eurot, teine koht 11 000 ja kolmas koht 8 000 eurot pluss on veel kaks ergutuspreemiat suuruses 4000 eurot. Meil on väga esinduslik seitsmeliikmeline žürii,  kus on väga tuntud arhitektid ja lisaks Kullo huvikooli praegune direktor ja linna esindaja Tallinna linnavara ametist,” selgitas Belobrovtsev võidutöö valimise ja auhindamise käiku.

Kavandite esitamise tähtaeg on 15. detsember kell 10.00.

Kuna arhitektuurivõistlus on vaid üks esimesi samme aeganõudvas protsessis, ei ole praegu võimalik uue maja täpset valmimiseaega prognoosida, ent abilinnapea sõnul loodetakse töödega algust teha 2023. aastal ja Kullo võiks uue katuse all tegutsemist jätkata 2025. aastal.  

“Ühest on meil pikk-pikk tee minna, aga teisest küljest on tegu väga suure ja olulise objektiga, see võtab aega ja ei ole mõtet kiirustada. Me ikka tahaksime, et see oleks väärt asi,” sõnas Belobrovtsev.

“Kindlasti tuleb uue keskuse rajamisel kasutada ka Kullo ümber oleva Löwenruh pargi võimalusi. Täna viiruse leviku tingimustes on õppetegevused välitingimustes uus suund,” sõnas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.