"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Põhja-Tallinnas jätkab tegevust vaktsineerimisbuss (0)
22. september 2021

“Eelmisel nädalal tehti Qvalitase vaktsineerimisbussis üle 350 vaktsiinisüsti. Sellel nädalal peatub vaktsineerimisbuss Mööblimaja parklas, Põhja-Tallinna kogukonnamaja hoovis, samuti Kolde Selveri juures ja Noblessneris,”  ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Alates kolmapäevast, 22. septembrist jätkab Põhja-Tallinnas tegevust Qvalitas Arstikeskuse vaktsineerimisbuss.

„Vaktsineerimine on parim kaitse koroonaviiruse eest, mistõttu on mul rõõm, et saame  tervishoiuasutusena anda oma panuse vaktsineerimistegevusse Eestis,“ märkis Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.

Qvalitase meditsiinivaldkonna projektijuht Serli Raudsepingu sõnul on bussis vaktsineerimine turvaline ja mugav. Raudseping meenutab Qvalitase vaktsineerimisbussi külastajatele, et kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning vajalik on varuda aega. Nimelt palutakse patsiendil peale süstimist oodata ohutuse huvides vaktsineerimisbussi juures 15 minutit: „Veerandtunnise ooteaja jooksul saab meditsiinipersonal veenduda, et patsient lahkub vaktsineerimispunktist hea enesetundega,” selgitas Qvalitase esindaja Raudseping. 

Qvalitase vaktsineerimisbussis töötav meditsiinipersonal on toeks ka küsimuste tekkimisel ning koroonavaktsiine puudutav infomaterjal on vaktsineerima tulijale kättesaadav. Küll aga soovitatakse kaasuvate haiguste puhul konsulteerida enne vaktsineerimispunkti külastust enda raviarsti või perearstiga, kes on patsiendi individuaalse haiguslooga kõige paremini kursis.

Qvalitase vaktsineerimisbussis saab end COVID-19 vastu vaktsineerida Pfizer-BioNtech Comirnaty,  Spikevax (Moderna) või COVID-19 Vaccine Janssen (piiratud koguses) koroonavaktsiiniga ning eelregistreerimine pole vajalik. COVID-19 vastu vaktsineerimine on Eesti elanikele tasuta, k.a. ravikindlustuseta patsientidele. Vaktsineerima pääseb alates 12ndast eluaastast. Vaktsineerimise läbiviijad soovitavad riietuda ilmastikule vastavalt ja ühtlasi selliselt, et õlavarre paljastamine süstimiseks oleks mugav. Vaktsineerimisbussi külastust peaksid vältima inimesed, kes on parasjagu haiged. 

Vaktsineerimisbussi graafik ja peatuskohad Põhja-Tallinnas:

Kolmapäev, 22.09 kl 14-19 Mööblimaja parkla (Mulla 1)

Neljapäev, 23.09 kl 14-19 Põhja-Tallinna kogukonnamaja hoov (Kari 13)

Reede, 24.09 kl 14-19 Kolde Selveri parkla (Sõle 31)

Laupäev, 25.09 kl 10-17 Noblessneri väljak (Staapli T1 / Staapli 2)

Pühapäev, 26.09 kl 10-17 Noblessneri väljak (Staapli T1 / Staapli 2) 

Lisaks vaktsineerimisbussile saab koroonaviiruse suhtes vaktsineerida ka Qvalitas Arstikeskuses. Qvalitase esindused asuvad Tallinnas (aadressidel Jalgpalli 1, Valukoja 7, Narva mnt 7), samuti Tartus, Pärnus, Jõhvis, Põlvas ja Võrus. Lisainfot vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta leiab siit: www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles) ja 6051 529 (E-R kl 8-17).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.