"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Mõlemasse linna kavandatakse nii kultuuripealinna kui ka rohelise pealinna programmi Tallinna ja Tartu linnapea allkirjastasid koostööleppe maamärkide vahetamiseks (0)
22. september 2021

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Tartu linnapea Urmas Klaas allkirjastasid täna Tallinnas koostööleppe, mille alusel 2023 Euroopa roheline pealinn Tallinn ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 teevad vastastikku kasulikku koostööd.

“Siin on nii pidulik, aga, tõesti, pole üldse aimu, mis siin toimuma hakkab. Mul lapselaps tahtis väga vaadata, sest puhkpilliorkester on ka siin ja nüüd ootamegi, millal nad mängima hakkavad,” rääkis Nadja, kes koos lapselaps Lumiga oli jäänud uudistama, mida linnaisad tegema hakkavad.

“Jaa, ma tunnen ju ära, lisaks meie linnapeale, on siin ka Tartu linnapea ja seda enam tahaks teada, mida nad siin toimetama hakkavad,” lisas Nadja.

„Tallinnal ja Tartul mõlemal on lähiaastail vastutusrikas roll Euroopa teemapealinnade tiitlit kandes ja seljad kokku pannes suudame nii rohelise pealinna kui ka kultuuripealinna eesmärke paremini täita. Tallinn soovib Tartuga koostööd teha rohelise linnajuhtimise põhimõtete väljatöötamisel, aga ka rohelise pealinna programmis sisalduvate ettevõtmiste osas. Loomulikult oleme Tartule kui kultuuripealinnale väärikaks partneriks, sest Tallinn on kandnud 2011. aastal kultuuripealinna tiitlit ning mõistame, et Tallinn on värav kogu Eestisse ja väliskülaliste tee Tartusse algab enamasti Tallinnast,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul aitab hea koostöö kahe linna vahel mõlema linna jaoks olulisi eesmärke ellu viia. „Mul on hea meel, et saame koostöös Tallinna linnaga Tartu ja Lõuna-Eesti meie riigi strateegilistes sõlmpunktides nähtavamaks teha. Koostööd planeerime ka keskkonna teemadel, sest keskkonnasõbralikud väärtused on Tartu linnale väga olulised. Ka kultuuripealinna kunstiline kontseptsioon räägib ellujäämise kunstidest, mis on praeguses maailmas aktuaalsem kui kunagi varem“ selgitas linnapea.

“Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 on kahe aasta pärast Eesti tippsündmus ja Euroopa suurim kultuurisündmus. Tallinna linn kui Eesti riigi esindusvärav on tiitliaasta lõpuni sümboolseks alguspunktiks Tartusse ja Lõuna-Eestisse. 2023. aastaks tähistatakse Tallinna linna piir Tartusse suunduval maanteel silmapaistvalt,” täiendab SA Tartu 2024 juht Kuldar Leis.

Koostööleppe järgi paigutab Tartu Tallinnasse kultuuripealinn 2024 maamärgid ning Tallinn viib Tartusse omakorda rohelise pealinna maamärgid. Mõlemasse linna kavandatakse nii kultuuripealinna kui ka rohelise pealinna programmi, samuti jagatakse vastastikku rohelise linnajuhtimise ning keskkonnasõbraliku kultuurikorralduse soovitusi. Koostööprotokolli täitmiseks koostavad Tallinn ja Tartu eraldi tegevuskava.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.